Rize ile Trabzon'u bir birine düşürmek için bunu yaptılar


 

 

RİZE Cumhuriyet Savcılığı, Çaykur Rizespor kulüp yönetimi, teknik heyet ve Trabzon'a yönelik sosyal medyada hakaret ve kışkırtıcı paylaşımlar yapılan Rize temalı 20 sahte hesapla ilgili soruşturma başlattı.
Rize Emniyet Müdürlüğü ve Cumhuriyet Savcılığı, sosyal medyada Rize temalı 20 sahte hesap tespit etti. Çaykur Rizespor kulüp yönetimi ve teknik heyete hakaret edilen ve taraftarların yönetime karşı kışkırtıldığı sahte hesaplarda Rize ile Trabzon'u karşı karşıya getirecek paylaşımlara da yer verildiği belirlendi. Süper Lig'de kalacak son takımı belirleyecek Çaykur Rizespor-Aytemiz Alanyaspor ile Trabzonspor-Bursaspor karşılaşmaları öncesi sosyal medyadaki sahte Rize temalı hesaplar üzerinden, '2010-2011 sezonu şampiyonu Fenerbahçe' paylaşımları yapılarak, Trabzonspor taraftarlarının Rize'ye karşı kışkırtılmasının amaçlandığı tespit edildi.
4 savcının yürüttüğü soruşturmada IP numaraları üzerinden sahte hesap kullanıcılarına ulaşılmaya çalışılıyor.


Önceki Haber 
Sonraki Haber

Yorumlar

 1. 0 0
  {usertitle}

  Recep Ali

   1 Haziran 2017 03:03
       

  Günlerdir sosyal medya üstünden ağır küfürler eden Trabzonspor taraftarını incelesinler. Ne yapacaktı o sayfanın admini; o küfürlere alkış mı tutacaktı. Savcılık araştıracaksa ilk etapta Trabzonspor - Kayserispor maçında şike dönmüş mü dönmemiş mi diye araştırsın. 6222 sadece taraftar için geçerli değil. Şaibe, şike ve sporda yolsuzlığa karşı da yasa maddeleri var. 

 2. 0 1
  {usertitle}

  1000kartal

   2 Haziran 2017 14:02
       

  uyanik olmak lazim iki vilayeti disaridan kasiyan it sürüleri vardir.rizeli trabzonlu  klavye dilikanliligi yapmaz lütfen bu tip kisilere dikkat etmek lazim  adadoluda deliye sorsan  trabzon bursa maci ne olur alacaginiz cevap bu rize 6 attiysa trabzon 7 atar kimsede cit edemez cünkü bursa bitmis bir takim esas olan bizim macimiz alanyayi hafife almamak lazim

 3. 0 0
  {usertitle}

  1000kartal

   3 Haziran 2017 23:56
       

  IT SÜRÜLERI DISARDAN DEGILMIS ÖNCEDEN YORUMUMDA ÖYLE SANMISTIM  GELKI  KANDOS KANDOSLUGUNU UNUTMAZMIS BU KANDOSLUGU ADANADA GÖRMSÜTÜK:

Yorum Yapın