Üzülmez;" Zirvede Bitireceğiz"


Zirvede Bitireceğiz


Çaykur Rizespor teknik direktörü İbrahim Üzülmez, bu sezon deplasmanda yaşanan başarıları iç sahada gösteremediklerini ifade ederek “ Her şeye rağmen ligin zirvesinde yer alıyoruz. Bu ligde bize karşı çok fazla motive olan takımlar var. Adanaspor maçı kazanmamız gereken bir maçtı ama olmadı. Deplasmanda yaşanan başarıyı iç sahada gösteremedik. Burada oyuncularda üzgün. Özellikle mental anlamda yorgunluk var, Milli arada mental yorgunluğu ortadan kaldırıp, haftaya deplasmanda oynanacak olan İstanbulspor maçında en iyi şekilde hazırlanmak istiyoruz. Bu lig zor bir lig, iki maç kazanan takımlar kendini şampiyon ilan ediyor. En iyi futbolu kendilerinin oynadığı söylemesi bizi üzüyor. Biz bütün rakiplere saygı duyuyoruz. Son 13 maçta bir mağlubiyet alan üç takımdan 1'i de Çaykur Rizespor’dur. Bizim hedefler belli, bu hedefler doğrultusunda çalışmaya devam edeceğiz. Bizim tek amacımız var, ligde kalan altı hafta içerisinde en iyisini nasıl yaparız, kimsenin şüphesi olasın, takım olarak en iyisini yapacağız, şuan da zirvedeyiz ve sezon sonunda da ligi zirvede bitireceğiz” dedi.
Zirvede Sağlam Durmak Gerekiyor
Hesaba kitaba gerek yok diyen Üzülmez;” Evet, bu ligde köprünün altından çok sular geçer demiştim ve sular gelip geçiyor. Hesapta olmayan puan kayıplar oldu, önemli olan dış sahada yakaladığımız istikrarı iç sahaya da yansıtmak. Puan olarak benim aklımdan geçen rakam 62 – 63 puan dır. Bu puanı geçecek takım göremiyorum. Şuan da arkadan gelen takımlar avantaj içinde gözüküyor. Bunu ben üç hafta önce de size söylemiştim. Bir Altınordu bir Gazişehir takımı avantajlı geliyorlar. Zirveler soğuktur ve rüzgârlıdır. Şuan da biz zirvedeyiz eğer o soğuk ve rüzgârlı zirvede biz sağlam durmazsak sıkıntı yaşarız. Geçmiş yıllarda alttan gelen takımların çok avantajlı olduğunu biliyoruz. Geriden gelen avantajlı olabilir ama biz o avantajı kimseye vermeye niyetimiz yok. Biz buraya gelirken hak ederek geldik, inanarak geldik. Bu lig 4 – 5 takım içerisinde gidip, gelecektir. Bu ligde istikrar çok önemli. Bu ligde yetenek önemli ama bana göre istikrarlı bir tablo çizmek çok daha önemli. Karadeniz yapısından gelen kazanma arzusu en ufak puan kaybında ise demoralize etkisi yaratıyor. Takım içinde şampiyonluk sevinci yaşayacak olan bazı arkadaşlar var. Kazanma arzusu, hedefe gitmekte olan baskı stres yapar. Bu oyunculara çok da haksızlık etmeyelim, şuan da benim üzerinde bir takım yok. Cumartesi günü takım olarak bir yemekte buluşacağız. Bu oyuncular en iyisini hak ediyor, haksızlık etmeyelim. Hedef giden takımlarda zaman zaman bu tip psikolojik baskılar oluşabiliyor. Bireysel ve takım olarak görüşmelerimize devam ediyoruz” dedi.
Yumruğu Yemek İstiyorum
Takımının lider olduğunu fakat ligde geride kalan haftalar içinde duran toptan golü bulunmadığını sorusuna teknik direktör Üzülmez şöyle cevap verdi;
“ Lider olan takımın duran toptan golü yok. Bu takım için ve bizim için çok acı verici bir durum. Bazen oyuncularıma takılıyorum. “Nasılsa duran toptan gol atamıyoruz, dolayısıyla duran top kullanmaya gerek yok diyorum” oyuncularıma. Ligde en çok gol atan takımın stoperleri bir gol atmaz mı? Duran toptan bir gol atılmaz mı? Kabul etmek gerekiyor ki istatikseller yalan söylemez ve bizde bunun üzerinde çok çalışmaya devam edeceğiz. Kalan altı hafta içinde oyuncularım beni yanıltır ve gol atan isim gelir yedek kulübesine bana yumruk atar, o yumruğu yerim” ifadesini kullandı.
Bu Takım Korunsaydı Geçen Sezon Küme Düşmezdi!
Çaykur Rizespor takımının hakemler tarafından korunuyor algısına katılmadığını belirten teknik direktör İbrahim Üzülmez;” Bu takım hakemler tarafından korunsaydı, Çaykur Rizespor takımı ligin son haftasında küme düşer miydi? Birileri tarafından kollansaydı bu takım küme düşer miydi? Düştü bu takım, son maçta düştü. Bir yere kadar susalım diyelim ama bizim verdiğimiz emeğe yazık. Bu işler bu kadar basit mi. Dışarda maç kazanalım “ a bu takım çıkar” . Hakemler Rizespor’un maçına geldiği zaman “ acaba hata yapar mıyım” endişesi ve korkusu içinde. Rahat olun hocalar, bizim kimseden bir beklentimiz yok. Kimsenin emeği ve alın teri ile şampiyon olmayalım ve bize bunu allah nasip etmesin. Benim hakemlerden istediğim tek şey, biz karşı aslanlar gibi nasıl maç yönetiyorsanız diğer takımların maçında da aynı yönetimi gösterin. Bir Ankara’da, Ümraniye’de İzmir’de yönetin. Çaykur Rizespor takımı korunmuyor, bu takım korunsaydı geçen sezon küme düşmezdi” cümlesini kullandı.
Şampiyonluğu Hakkediyoruz
Yeşil – mavili takım teknik patronu İbrahim Üzülmez, bu takımın bu haftaya kadar ortaya koyduğu mücadele ile aslanlar gibi şampiyonluğu hak ettiğini vurgulayarak;” Ben gitmişim bana en yakın rakiplerimi deplasmanda tek tek mağlup etmişim. Şampiyonluk kelimesi özel bir kelimedir. Şampiyon olmak istiyoruz. Bu takımın emeğini, mücadelesini kimseye yedirmem. Kimseye de bunun üzerinden polemik yaptırmam. Herkes kendi takımına baksın. Ben nasılsa diğer rakiplere saygı duyuyorum rakiplerde bana saygı duymalı, çünkü ben zirvedeyim. Sen bana saygı duymazsan ben de sana saygı duymam, bu işler karşılıklı olmalı”

Oyuncuma Söyleyemedim!
Vedat Muriqi’in son oynanan Adanaspor maçında olmayışının eksikliğini hissettiklerini itiraf eden Üzülmez;” Bu oyuncunun Samsunspor maçında sarı kart görerek bir hafta sonra oynanacak olan Gaziantepspor maçında cezasını çekmesi olayını yapmadık ve ben bunu kabul ediyorum. Profesyonelce yaklaşmak gerekiyordu ama oyuncularıma söyleyemedim. Nasıl söyleyeyim. Vedat, şu maçta sarı kart gör de, Antep maçında oynama. Açıkçası, profesyonelliğimizi biraz amatörlüğümüze vurun. Çünkü benim için her rakip aynıdır. Profesyonellikte var mı bunlar? Evet, var ama ben yapamadım. Yapamayınca Vedat’ın eksikliğini Adanaspor maçında hissettik. Ama hiç sıkıntı yok bu oyuncu grubum kalan altı hafta içinde üzerine düşen görevi fazlasıyla yerine getirecektir.

Kweuke İçin Hazırlık Maçı
Sakatlıktan sonra takıma dönen kaptan Kweuke’nin son durumunu görme adına Pazar günü Rize’de bir hazırlık maçı oynayacaklarını belirten Üzülmez;” Kweuke tam olarak hazır değil, biraz kilo sorunu var, Pazar günü Dinamo Batum ile bir hazırlık maçı aldık, milli arada çok daha iyi olacak, tüm oyuncularıma kalan altı hafta içinde ihtiyacım var” dedi.


Ümit;” Ben Hazırım”
Devre arası oynanan hazırlık maçında sakatlanan ve ameliyat olan Ümit Kurt, “ Sakatlığım geçti, takımıma yüzde yüz katkı vermek istiyorum ve ben hazırım” mesajını verdi.
“ Adanaspor maçında alınan beraberlik iyi olmadı ve bu sonuç bizi biraz tökezletti. Takım olarak çok üzgünüz, bu maçı alsak zirvede yerimizi çok daha sağlama alacaktık, olmadı. Sonuçta lideriz ve biz bunun bilincindeyiz. Bu ligde şampiyonluğun en büyük adayı biziz. Çok iyi bir teknik kadro, oyuncu grubu ve camiaya sahibiz. Önümüzde ki hafta İstanbulspor maçını kazanarak, yeniden bir seriye başlayacağız. Bazı maçlarda iyi oyun ortaya koymadan kazanırsınız,, örnek Boluspor deplasman maçında biz bunu yaşadık. Elazığspor maçında ise çok iyi oynadık ama uzatmalarda yediğimiz gol ile puan kaybetmiştik. Biz bu durumu ne kadar minimize edersek o kadar faydalı olacaktır. Takım içinde stoperlerin bazı maçlarda skor üretmemiz gerekiyor. Bu konuda kendimize öz eleştiri yapmak gerektiğini düşünüyorum, inşanla kalan altı hafta içinde savunma oyuncuların da özellikle duran toplarda skora katkı verir” ifadesini kullandı.
AJANS53.COM ÖZEL
YASAL UYARI: BU HABER AJANS53.COM TARAFINDAN YAZILMIŞTIR. KAYNAK GÖSTERİLMEDEN KULLANILMAZ

Önceki Haber 
Sonraki Haber

Yorumlar

Yorum Yapın