Başkan Kartal, Transfer ve Borç İle İlgili Konuştu


KARTAL;” Transfer Yapacağız!”


 

Çaykur Rizespor kulüp Başkanı Hasan Kartal, devre arası transferlerine uzun bir zamandan beri başladıklarını hatırlatarak, transferlerin “parasını verdik, malı alıyorum” anlayışı altında olmadığını söyledi.

Transferleri Yapacağız

Transferde birçok oyuncu ile görüşmelerin devam ettiğinin altını çizen Başkan Kartal;” Halen somut bir gelişmeye vardık, bu transferi sonlandırdık, diyebileceğimiz bir durum ortada yok. Gelinen noktada bir iki transferde sona yaklaştık, 2 -3 oyuncu içinde görüşmeler devam ediyor, transferde görüşmelerin tamamı Okan hocanın bilgisi dahilinde yapılıyor. Okan hocanın onayı ile gitmesi gerekenleri gönderiyoruz, alınması için onay verdikleri oyuncularla görüşüyoruz. Transfer konusunda bize en çok yardımı, elinden geleni sayın Bakanımız Osman Aşkın Bak yapıyor. Benden çok o takip ediyor, ekip olarak uğraşıyoruz, büyük bir mücadele veriyoruz. Ara transfer kolay değil, biraz zorlanıyoruz ama sonuca varacağız. Bu işler parayı verdim, malı alıyorum anlayışı altında olmuyor. Bu transferleri yapacağız, bunun başka alternatifi yok” ifadesini kullandı.

İran ligi takımlarından Persopolis forması giyen 23 yaşındaki santrafor Ali için büyük uğraş verdiklerini belirten Başkan Hasan Kartal, bu transfer için Bakan Bak ve Başkan vekili Ali Zeki Saruhan’ın geçen hafta iki kez İran’a gittiklerini hatırlatarak;” Bu transfer için Ali bey ile sayın Bakan İran’a gitti. Oyuncu ile anlaşıldı ama kulübü Persopolis ile bonservis sorununu daha henüz çözülmedi. İran takımı bu oyuncunun transferi için taraftarının tepkisinden çekiniyor, bu transfer inşanla olur diye düşünüyorum.  Aatıf transferi için Fenerbahçe Başkanı Ali Koç ile bir araya geleceğim, bu transfer içinde büyük uğraş veriyoruz. Önümüzde ki bir hafta içinde transferleri yapmamız lazım, yapamazsak daha da zorlanırız düşüncesi içindeyim.  Transfer gündeminde yer alan Başakşehirli futbolcular için gelişmeler de devam ediyor. İki kulüp arasında bir sorun yok, çalışmalarımız devam ediyor. Özellikle İstanbul kulüplerinde top koşturan futbolcular Rize’ye gelmek istemiyor, bu iş o kadar kolay değil.”

Lige olumsuzluklar ve eski hoca ile başlayan problemler altına lige sıkıntılı bir şekilde girdiklerini hatırlatan Başkan Kartal;” Ben, samimi bir şekilde bunu söylemek istiyorum. İkinci devre lige çok daha iyi bir giriş yapacağız, bunu tüm samimiyetimle söylüyorum” dedi.

Kongre’de Başkanlığa Devam Edeceğim

Bu ayın sonunda yapacakları kongreler için görüşlerini aktaran Başkan Kartal;” Kongre, yasal yapılması gerektiği için yapacağız. Yoksa yapmamıza neden yoktu. Neticede ben Başkanlığa devam edeceğim. Kongrede ne olur? Zaten yönetimde ki arkadaşlar belli oldu, takviyeler yaptıktan sonra liste meydana çıkar.

Rizespor’un Faizli Borcu Yok!

Çaykur Rizespor kulübünün hiçbir bankaya veya aracı kurumuna kredili, faizli borcu bulunmadığını söyleyen Başkan Hasan Kartal;” Bizim borcumuz kontrol dışında bir borç değil, bizim borcumuz sporculara olan borçtur. Bunun dışında afaki bir borcumuz yok. Yeni gündeme gelen kulüplere borç yapılandırması konusuna gelecek olursam, maliyenin bu kadar parayı kulüplere bağışlayacağını ben düşünmüyorum.  Ne olur? Kulüplerin borcu uzun vadeye yayılır, kredi faizleri düşürülür. Bu şekilde olur diyen düşünüyorum. Bu konu başka yorumlarınsa, yani batan kulüplerin borçları kapanırsa bu adaletsizlik olur diye düşünüyorum. Ben ayağımı yorganıma göre uzatıyorum, yorganı ayağına göre uzatmayanlara bir kıyak daha. Böyle bir şey olmamalı. Türk futbolu iyi bir anayasa altında sağlam bir zemine oturtulmalı, yoksa her gelen başkan takımı borçlandırarak, bırakıp gidiyor. Bu konu Rizespor’u etkilemez. Çünkü, bizim bankalara borcumuz yok, krediye dalmadık, ekonomi kontrol altında. Buna çok dikkat ediyoruz. Bizim ekonomimiz kontrol dışında olsa, çok daha büyük sıkıntı yaşarız.  Bu sene işi gayet güzel oturtursak, seneye çok daha akıllı transferler yaparak, çok daha iyi yerlere olacağız”

AJANS53.COM ÖZEL

YASAL UYARI: BU HABER AJANS53.COM TARAFINDAN YAZILMIŞTIR. KAYNAK GÖSTERİLMEDEN KULLANILMAZ


Önceki Haber 
Sonraki Haber

Yorum Yapın

Yorumlar