Moroziuk ve Nakoulma Neler Dedi?


 
 

Spor Toto Süper Lig ekiplerinden Çaykur Rizespor'da daha önce resmi sözleşme imzalanan Mykola Moroziuk ve Prejuce Nakoulma için tanıtım toplantısı düzenlendi.

Çaykur Didi Stadı Toplantı Salonunda gerçekleşen tanıtım toplantısına Başkan Yardımcısı Ali Haydar Er, Basın Sözcüsü Hasan Yavuz Bakır, Yönetim Kurulu Üyesi Serkan Karavin ile futbolcular Nakoulma ve Moroziuk katıldı.

Er, tanıtım toplantısında yaptığı konuşmada Ukraynalı savunma oyuncusu Mykola Moroziuk ve Burkina Fasolu forvet Nguimbe Prejuce Nakoulma ile sezon sonuna kadar sözleşme imzaladıklarını belirtti. 

Transfer konusunda çalışmaların devam ettiğini ifade eden Er, "Rize'yi mutlu etme adına birlik beraberlik içerisinde çalışıyoruz. Aatıf transferi için süreci devam ediyor. Menajeri ile bugün görüşüyoruz. Taraftarı memnun edecek gelişmeler yaşanıyor. Faslı bir oyuncunun transferi noktasında önemli aşama kaydettik." dedi.

Okan Buruk'un isteği doğrultusunda çalıştıklarına değinen Er, "Belirlediğimiz kurallar doğrultusunda gidecek ve gelecek oyuncular için sistemi bozmadan çalışıyoruz. Gönderilecek isimlerden Traore konusunda ciddi sorun yaşayacağız. Çaykur Rizespor’a kimse ihtarname göndermemişken Traore ihtarname gönderdi. Elbette hakkıdır. Gideceklere göre gelecekleri belirleyeceğiz." diye konuştu. 

Futbolcu görüşleri

Fransa Ligue 1 takımlarından Nantes'tan transfer edilen Burkina Fasolu Nguimbe Prejuce Nakoulma Çaykur Rizespor'a transfere gösterdiği ilgi nedeniyle teşekkür etti.

Ligde kalma hedefine katkı sağlamak için geldiğini vurgulayan Nakoulma, "Buraya gelirken güzel işler yapacağımıza inandığım için geldim. Takım ve teknik heyet çok iyi. Takımı çok daha iyi yerlere getireceğiz. Üç puanlı sistemde her şey bizim elimizde." dedi.

Nakoulma, Kasımpaşa maçına hazır olduğunu kaydederek, "Kasımpaşa maçında oyunum sonrasında taraftarlarımız hazır olup olmadığımı çok daha net görecekler. Ben her şeyimi vermeye  hazırım." diye konuştu.

Ukrayna Premier Lig takımlarından Dinamo Kiev'den kiralık olarak transfer edilen savunma oyuncusu Mykola Moroziuk ise Çaykur Rizespor'a büyük hevesle geldiğini söyletti.

Çok zor bir yarış içerisinde olacaklarını kaydeden deneyimli defans oyuncusu, "Takımın nerede olduğunu biliyorum. Üst ligde kalması için elimden geleni yapmak için çalışacağım. Hedefim sezon sonunda görevini başarı ile yapmış biri olabilmek." ifadelerini kullandı.

Şehre uyum süreci olabileceğine değinen Moroziuk, "Benim bu konuda sürem yok. Bu nedenle bir an önce katkı sağlamalıyım. Rizespor tesisleri çok iyi. Az bir zaman görme fırsatı buldum ama gördüklerim beni memnun etti." şeklinde konuştu.

Moroziuk, Türkiye'de oynayan oyunculardan son derece olumlu referanslar aldıklarını sözlerine ekledi.

 


Önceki Haber 
Sonraki Haber

Yorumlar

Yorum Yapın