Rizespor Yönetimi Belli Oldu


Rizespor Yönetimi Belli Oldu


 

Bugün Mehmet Cengiz tesislerinde yapılan Çaykur Rizespor A.Ş kongresinde yeni yönetim belli oldu.

Kulüp Başkanlığı görevine yeniden Hasan Kartal gelirken, yönetim kurulu üyeleri şu şekilde oldu;

Ali Zeki Saruhan, Ali Haydar Er, Ahmet Haşimoğlu, Hasan Yavuz Bakır, Serkan Karavin, Sedat Abanoz , Sadullah Köse ve Celal Hop.

Öte yandan Rizespor onursal Başkalığı 3’e çıktı.

Daha önce Şadan Kalkavan ve Mehmet Cengiz Rizespor onursal Başkalığı verilmişti. Bugün yapılan derneğin kongresinde oy birliği ile eski Başkan Hasan Kemal Yardımcı’ya onursal Başkanlık verildi.

DERNEĞİN KONGRESİ!

Bugün İsmail Kültür Merkezinde yapılan 89. Çaykur Rizespor derneği olağan kongresinde oluşan yeni yönetim ise şu şekilde;

 

Çaykur Rizespor Kulübü Başkanlığı'na mevcut başkan Hasan Kartal yeniden seçildi.

Kulüp başkanı Hasan Kartal'ın sağlık sorunları nedeniyle katılmadığı Çaykur Rizespor Kulübünün 89. Olağan Genel Kurulu, İsmail Kahraman Kültür Merkezi'nde gerçekleştirildi.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunması ile başlayan genel kurulda, kulübün faaliyet ve mali raporları oy birliğiyle kabul edildi.

Hasan Kartal başkanlığındaki tek listeyle gidilen seçimde, açık oylama yapıldı. 147 delegeden 76'sının katıldığı kongrede, mevcut başkan Kartal yeniden başkan seçildi.

 

Kulüp başkan vekili Ali Zeki Saruhan, yaptığı konuşmada, Rize'nin ve Çaykur Rizespor'un bir marka olduğunu söyledi.

Türkiye'nin her zaman takip edilen şehri Rize'ye hizmet etmenin büyük bir gurur olduğunu belirten Saruhan, "Rize'nin iş insanlarının, bürokratlarının her biri Çaykur Rizespor'un bir parçasıdır. Biz de yönetim olarak marka takımı layık olduğu yere taşıyacağız." diye konuştu.

Saruhan, devre arasında 7 transfer gerçekleştirdiklerini aktararak, "İlk yarıda beklenen sonuçları alamadık. İkinci yarıda bambaşka bir takımla sahada mücadele edeceğiz. Takımın layık olduğu yerde yer alması için transferler gerçekleştirdik. Bu yıl ligde kalma başarısı gösterebilirsek, bu bizim mali bilançolarımıza da olumlu yansıyacaktır. Zor da olsa bu transferleri gerçekleştirdik." ifadelerini kullandı.

Süper Lig'de mücadelenin zor geçtiğine işaret eden Saruhan, "Büyük bir rekabetin yaşandığı Süper Lig'de kalıcı olup yukarılara oynayacak bir takım kurduk. Ara transferde alınan 7 oyuncu için kulübümüzün kasasından tek kuruş çıkmadı. Hepsi sponsorların verdiği paralarla alındı. Bu takımla bu yılki hedefimiz, Süper Lig'de kalmaktır. Gelecek yıllarda daha büyük hedeflerimiz olacak." değerlendirmesinde bulundu.

AJANS53.COM ÖZEL

YASAL UYARI: BU HABER AJANS53.COM TARAFINDAN YAZILMIŞTIR. KAYNAK GÖSTERİLMEDEN KULLANILMAZ


Önceki Haber 
Sonraki Haber

Yorum Yapın

Yorumlar

 1. 1 0
  {usertitle}

  Rizesporlu

   26 Ocak 2019 22:58
       

  Hasan kemal yardımcıya verilen onursal başkanlığı akıl kabul etmez kardeşim. Rizespor A.ş likten ve kurumsallıktan çıkmış şehir bizim takım bizim kimsenin çiftliği değil