Teşekkürü Aldılar, Sınıfta Kaldılar!


Teşekkürü Aldılar, Sınıfta Kaldılar!


 

Çaykur Rizespor eski Başkanı Hasan Kemal Yardımcı, geçen sezon yaz transfer döneminde çok güvendiği ve övgüler yağdırdığı eski teknik direktör İbrahim Üzülmez ve scout ekibi için o dönem yapılan transferler politikası hakkında ;” Tatil bile yapmadılar, özverili bir şekilde çalıştılar, dükkanın kapısını 24 saat beklediler, bir teşekkürü hak ettiler” ifadelerini kullanmıştı.

Yaz transfer döneminde yapılan birçok transferin gittiği, kalan oyuncuların fazla forma şansı bulamadığı gözlenirken, bu transferi tek tek yapan kişiler Rizespor’u maddi ve manevi büyük bir zarara uğrattılar.

yeşil -  mavili takımın ligin ikinci yarısına yeniden ayağa kalkmasında ise teknik direktör Okan Buruk’un Ocak ayı transfer döneminde yaptığı doğru transfer hamlesi olduğu, alınan 3 maçta 3 galibiyet sonrası tescillendi.

Sezon başında dönemin Başkanından teşekkürler alan teknik heyet ve daha sonra göreve getirilen izleme komitesinin yaptığı transferlerde en büyük hayal kırıklığı kendisi ile 2 yıllık sözleşme imzalanan Armand Traore’de yaşandı. Bu oyuncu Antalya kampı öncesi kadro dışı kalırken, Fransız oyuncu Rizespor kulübünü alacaklarından dolayı TFF’ye şikayet etmişti.  Siyahi oyuncu Rize’de takımdan ayrı çalışmalarına devam ediyor.

O dönem hayal kırıklığı yaratan bir başka transfer ise Polonyalı stoper Jaroslaw Jack oldu. Ligin ilk yarısında fazla forma şansı bulamayan Jack, transferin son günlerinde Moldova takımı Sheriff’e kiralık olarak gitti.

Rizespor’un Yaz transfer döneminde bir başka önemli transferi ise Konyaspor’un takım kaptanı Ali Çamdalı ile olmuştu. 35 yaşında ki oyuncu ile iki yıllık sözleşme yapan teknik heyet, bu oyuncunun ligin ilk yarısında gösterdiği performanstan memnun kalmamıştı. Antalya kampında kendi isteği ile takımdan ayrılan Çamdalı’nın yeni kulübü yeniden Konyaspor oldu.


 

Yeşil – mavili takım Yaz transfer döneminde ince eleyip, sık dokuyarak transfer edilen oyunculardan Brabec, Gladky, Ujkani tam bir hayal kırıklığı yaratırken, diğer transferler Çınar Tarhan, Mustafa Saymak ve Talbi sezon boyunca forma şansı bulmakta zorluk çektikleri gözlendi.

Atmacanın yaz transfer döneminde kadrosuna kattığı Boldrin, son oynanan Erzurumspor maçında attığı gol ile ilk kez takımına doğrudan katkı sağlarken, bu oyuncu ligin ilk devresinde aldığı süre bakımından hayal kırıklığı yaşatan bir başka yeni transfer olmuştu.

Yaz transfer döneminin izleme komitesi ve teknik heyetin dışında transfer edilen Umar Amuni ve Musa Çağıran ikilisinden Nijeryalı forvet Umar Amuni, takıma en çok katkı sağlayan oyuncu olurken, Musa Çağıran ise uzun süre yaşadığı sakatlıklar sonrası ligin ilk yarısında takıma fazla bir katkı sağlayamadığı gözlenmişti.

AJANS53.COM ÖZEL

YASAL UYARI: BU HABER AJANS53.COM TARAFINDAN YAZILMIŞTIR. KAYNAK GÖSTERİLMEDEN KULLANILMAZ


Önceki Haber 
Sonraki Haber

Yorum Yapın

Yorumlar