Maç Sonu Okan Hoca Veda Gibi Konuşma Yaptı?


 
Spor Toto Süper Lig'de 34. haftasında Trabzonspor'a 3-2 yenilen Çaykur Rizespor'un teknik direktörü Okan Buruk, "Rakibimizi bizden üstün kılan son pasları iyi yapmaları ve bitirici olmalarıydı." dedi.

Buruk, maçın ardından düzenlediği basın toplantısında, maça çok iyi başladıklarını, ilk 15 dakika golü bulana kadar rakibin kalelerine gelmediğini söyledi.

Kalelerine ilk gelen topun gol olduğunu aktaran Buruk, "Bunu büyük maçlarda çok çektik. Bu tür önemli karşılaşmalarda erken gol yemememiz gerekiyor. Bunun sonunda kaçırdığımız toplar geri düşmemize neden oldu. Daha çok rakip sahada oynayan bizdik. Trabzonspor'un usta ayakları sonuca gitti." şeklinde konuştu.

Oyun disiplinini kaybettikleri anlar olduğuna değinen Buruk, "Son pasları çok kötü oynadık. Rakibimizi bizden üstün kılan son pasları iyi yapmaları ve bitirici olmalarıydı. Maçın sonunda hakem basit fauller çalarak, oyuncular ise yere yatarak baskı kurmamızı engelledi. Maçın hakemi herşeye faul çalmaya başladı. Oyuncular çok fazla yerde yattı. Böyle kolay bir hakem bulunca rakip bunu değerlendirmek istedi." ifadelerini kullandı.

Buruk Çaykur Rizespor'da kalıp kalmaması ile ilgili, "Kendi ailemle görüşeceğiz. İstanbul'da yaşıyorlar. Kulübümüzün burada düşünceleri nedir? Bunu değerlendireceğiz. Rizespor'u Rize'yi, taraftarını çok seviyoruz. Başkanımız abim gibi. Çok emek veriyorlar. Biz abi kardeş gibi olduk. Burada çok mutluyuz. Önümüzdeki hafta net olarak kararları veririz." dedi.-Trabzonspor cephesi

Trabzonspor Teknik Direktörü Ünal Karaman, "Genç oyuncularımız dahil olmak üzere hepsi iyiki varlar. İyiki bu formanı bir parçası oldular. Sadece ve sadece sevgiyi sempatiye dönüştürerek bu günlere geldik." diye konuştu.

Karaman, sporun ruhu dostluk barış ve kardeşilik olduğunu kaydetti.

Hayat felsefelerinin barış ve kardeşlik üzere olduğunu aktaran Karaman,  şöyle devam etti:

"Bu özelliğimiz bizim sporda var olmamızı sağladı. Geçmiş dönemde yaşanan bazı kırgınlıklar olabilir. Bu tarz sorunları gün yüzünde tutabilecek, sinir sitemelerini harekete geçirecek sıkıntılar olabilir. Dünü dünde bırakmak gerekir. Kültürleri birbirine yakın iki şehrin bu müsabaka ile küskünlükleri geride bırakıp geleceğe iyi bakamasını istiyorum. Rize'de dostlarım var, Trabzon benim yuvam olmuş. Yanlış aramaya kalkarsak birbirimizin yüzününe bakamayız. Kusur yanlış varsa camiam adına özür diliyorum. Küskünlükleri geride bırakmak mübarek günlerde hepimizin görevi."

Son ana kadar ligde çok zorlukları olmasına rağmen aile ortamı oluşturduklarını vurgulayan Karaman, "Birgün birbirini kırmamış arkadaşını rencide etmemiş, birbirine sadece dostluk duygusu içerisinde, birbirine sarılmış oyuncu grubum var. Genç oyuncularımız dahil olmak üzere hepsi iyiki varlar. İyiki bu formanı bir parçası oldular. Sadece ve sadece sevgiyi sempatiye dönüştürerek bu günlere geldik. Emeği geçen başkanımız nezdinde yönetim kuruluna teşekkür ediyorum. Gönül hep daha güzelini arzu ediyor." ifadelerini kullandı.  

Olcay ve İbanez'e plaket verilmesi ve Rodellega'nın kalıp kalmayacağı yönündeki soruya Karaman, bu sorunun muhatabının kendisinin olmadığını, Rodellega'nın kendilerinden biri gibi çalıştığını sözlerine ekledi.

Önceki Haber 
Sonraki Haber

Yorum Yapın

Yorumlar