Rahmi Metin ve Saffet Mete Takviye Şart Dedi


Başkanlardan Rizespor değerlendirmesi


 

Erzurum'da yapılan AK Parti yerel yönetimler toplantısına katılan Metin ve Mete’den önemli açıklamalar..

Geçtiğimiz sezon Çaykur Rizespor yönetim kurulu üyeliği görevini yapan Rize Belediye Başkanı Rahmi Metin ile İyidere Belediye Başkanı Saffet Mete’den yeni sezon öncesi Rizespor değerlendirmesi geldi.

Bugün oynanan maçı tribünden takip eden iki Başkan, genel olarak takımın fizik kapasitesini beğendiklerini ancak kalite olarak birçok mevkide eksik oyuncu olduğunu söylediler.

Rakip takımın İran liginde ilk üç sırada yer alan güçlü bir takım olduğuna dikkat çeken Rize Belediye Başkanı Rahmi Metin; “ Zevkli ve bir o kadar da çekişmeli bir maç oldu diyebilirim. Geçen sezon kaldığımız yerden devam etmek için yeni kamp dönemine alınması düşünülen futbolcuların takıma katılması gerekiyor diye düşünüyorum. Geçen sezondan giden kaliteli oyuncular var, yönetim ve İsmail Kartal hocamız mutlaka kadroya çok daha kaliteli oyuncularla takviye edeceklerdir diye düşünüyorum” cümlesini kullandı.

İyidere Belediye Başkanı Saffet Mete ise Erzurum Büyükşehir Belediyesinin yapmış olduğu spor tesislerinin önemli bir hizmet ve şehrin ekonomisine girdi sağladığına dikkat çekerek şöyle devam etti;

“ Rizespor geniş ve genç bir kadro ile kamp dönemi geçiriyor. Geçen sezon yakalanan ivmeyi bu sezonda devam etmek gerekir ama çok önemli oyuncuları kaybettik. İnşanla yeni takviyeler gelince ben inanıyorum ki geçen sezondan çok daha iyi bir takım izleyeceğiz” ifadesini kullandı.

İran Takımı ile oynanan hazırlık maçını Rize Belediye Başkanı Rahmi Metin ve İyidere Belediye Başkanı Saffet Mete ile birlikte Ak Parti Rize İl Başkanı İshak Alim ve Başkan Yardımcısı Aziz Uzun, Rize Belediye Başkan Yardımcısı Aydın Bilsel'de takip etti.


Yorum Yapın

Yorumlar