Ali Zeki Saruhan; ” 2 Santrafor Daha Lazım”


Saruhan; ” 2 Santrafor Daha Lazım”


 

 

Çaykur Rizespor Başkan Vekili Ali Zeki Saruhan, Türk futbolunun ilerlemesinin tek çaresinin altyapıdan geçtiğini söyledi.

2 Santrafor  Daha Lazım!

Türk futbolunun son yıllarda yeni bir değişim yaşadığına dikkat çeken Başkan vekili Saruhan; “ Futbolcular çok pahalı. Bu paralarla bütçe açıklarını disiplin etmek oldukça zor, dolayısıyla bunun tek çaresi altyapıdan futbolcu yetiştirmekten geçiyor. Takım istenilen performansı gösterebilmesi için teknik direktör, sportif direktör ve yöneticilerle birlikte transferleri düşünündük. Senkronize olacak bir takım başarıya gidecek olan bir takım transferlerin doğru seçilerek yapılıp, hocanın emrine teslim edilmesi gerekiyor, tabi daha sonra oluşacak olan eksikleri de tamamlamak gerekiyor.  Bizim adımıza geçen sezonun ikinci devre yapılan kaliteli transferleri bu yılda yapmak istedik. Bu yolda Rizespor bütün camiası Başkanı, yöneticisi, teknik direktörü ille hepsi organize olarak transferleri yaptık. Kulübümüzün her bir lirası çok kıymetlidir ve karavanaya atacak tek kuruşumuz yok. Ben şahsen elimden gelen gayreti takım arkadaşlarımızla birlikte yapmaya çalıştım ama yine takımda 3 – 4 transfer eksiğimiz var. El Kabir’in şansız sakatlığı sonrası santrafor mevkiine 2 santrafor da lazım diye düşünüyorum. İnşallah en kısa süre içinde bu eksiklerimizi tamamlayarak Rizespor’umuzu  çok daha büyük başarılılara taşırız” dedi.

İşi Baştan Sıkı Tutmanız Gerekiyor!

Süper ligin ilk iki haftası içinde kazanılan 6 puanın önemini hatırlatan Başkan vekili Ali Zeki Saruhan; Bu puanları alınteri ile kazandık. Bu maraton uzun bir maratondur. Önemli olan bu başarıyı bütün sezona yaymak. Süper lig çok zor bir lig, her 3 puan altın değerinde puandır.. İlk 7 maç 8 maç alırsınız ama son 7 – 8 maç kaybedersiniz ki bu sezon geçen sezondan çok daha zor bir lig bizi bekliyor. Tüm takımlar muazzam rekabet içinde, onun içindir ki işi baştan sıkı tutmanız gerekiyor” ifadesini kullandı.

AJANS53.COM ÖZEL

YASAL UYARI: BU HABER AJANS53.COM TARAFINDAN YAZILMIŞTIR. KAYNAK GÖSTERİLMEDEN KULLANILMAZ


Önceki Haber 
Sonraki Haber

Yorum Yapın

Yorumlar