ALİ HAYDAR ER; “ Hoca İle Görüşmedik!”


ALİ HAYDAR ER; “ Hoca İle Görüşmedik!”

 

Çaykur Rizespor kulübü Başkan yardımcısı Ali Haydar Er, önümüzde ki günlerde yapılacak olan Mali Genel kurulunun bir bilgilendirme toplantısı şeklinde olacağını dile getirerek ;” Mali konularda kulübümüz mücadelesini veriyor, maç sonu bir futbolcumuzun tribüne atmış olduğu formadan tutun da araba ile kim nereye gidiyor ‘un ince takibi yapılıyor. Hep beraberiz, Rize basını çok destek oluyor, biz sizin sayenizde bazı eksikleri görüyoruz, mali kongre istişare olacak, orada deşarj olacak arkadaşlar olabilir, farklı konularda bizim bilgilendirmelerimiz olacak ve bu şekilde kulübümüzün mali genel kongresini yapacağız, kulübün borcunu ise kongrede açıklayacağız” dedi.

Başkan Yardımcısı Er, sezon sonu sözleşmesi bitecek olan teknik direktör İsmail Kartal ile kulüp olarak yeni bir sözleşme imzalama konusunda da önemli açıklamalarda bulunarak şöyle devam etti;

“ Biz geçen sezonda sözleşmesi sona erecek olan Okan Buruk hoca ile de sezonun son 3 – 4 haftası içinde bir durum değerlendirmesi yapmıştık. O bize ;” Sezon sonunu bekleyelim” demişti. Gelinen noktada sezon sonunda şartlar malum farklı oluşmuş ve Okan hoca Başakşehir Takımı ile sözleşme imzalamıştı. Netice olarak teknik adam olsun veya futbolcu olsun sözleşmesi bitenler sezon sonunu bekler. Şimdiden İsmail hocamızla uzun vade veya kısa vade de bir görüşmemiz olmadı” ifadesini kullandı.

Rizespor Hiçbir Zaman Kanunsuz İş Yapmadı!

Çaykur Rizespor kulüp Başkan Yardımcısı Ali Haydar Er, transferlerde hiçbir zaman kanunsuz iş yapmadıklarının altını çizerek;” Kulübümüzün transfer çalışmalarında farklı yöntemleri var ama kanunsuz hiçbir şey yapmayız. Son dönemde Ukrayna’dan transfer edilen oyuncuların menajeri olduğu söylenen Alper Gökdemir ‘in ismi cismi hiçbir yerde geçmiyor. Bu menajer bu transferlerin hiçbir yerinde olmamıştır ve bunu ben çok net olarak size söylüyorum. Geçmiş dönemde kulüpten ayrılan topçular olmuş, örneğin bir topçu ile 3 yıllık sözleşme imzalanıyor ama oyuncu 1. Yılında ayrılıyor ama menajerler 3 yıllık devam ediyor. Özetle topçu gidiyor ama menajerine 2 yıl daha para ödüyoruz. Biz bu sistemi kaldırdık. Yeni yapılan sözleşmelerde bu yok. Topçuyla ona göre konuşuyoruz ve anlaşıyoruz” cümlesini kullandı.

Bu kulüpte önceliğin şeffaflık olduğunu belirten ER; “ Kuruşu kuruşuna rakamları bir basın toplantısında sizinle paylaşabilirim, hiçbir sıkıntı yok. Önemli olan bu kulübün şeffaflığı. Devre arası yapılan transferlerde kulübü ekstra bir maliyet gelmedi, hatta ufak bir karımız oldu da diyebilirim. Devre arası gönderilen oyunculardan ekonomik olarak destek oldular, giden oyuncular fedakarlık yaptı diyebilirim” dedi.

Sözleşmesi iki yıl daha uzatılan Hırvat sol bek Darıo Melnjak’a hiçbir zaman Fenerbahçe kulübünden resmi teklif gelmediğini söyleyen Ali Haydar Er; “Kendisi Rize’yi seviyor ama bu yeterli değil. Önemli olan kendi ekonomi dengelerimizi bozmama adına değerlendirme yapmaktı. Karşılıklı görüşme yaptık ve Hırvat oyuncu ile yeniden mukavele imzaladık. İki taraf içinde hayırlı olsun” ifadesini kullandı.

AJANS53.COM ÖZEL

YASAL UYARI: BU HABER AJANS53.COM TARAFINDAN YAZILMIŞTIR. KAYNAK GÖSTERİLMEDEN KULLANILMAZ


Önceki Haber 
Sonraki Haber

Yorum Yapın

Yorumlar