Rizespor'da Kuaförünü ayağına çağıranlara yasak geldi!..


Videokonferans ile haftanın iki günü antrenman yaptıran Ünal Karaman, futbolcularına takım içi iletişimin kopmaması için tavsiyelerde bulunuyor

 

Çaykur Rizespor’lu oyuncular koronavirüs sebebiyle futbola verilen arada çalışmalarını bir dizi yasaklarla birlikte teknik direktör Ünal Karaman’ın gözetiminde sürdürüyor. Tecrübeli teknik adam ders çalışarak oyuncularını hiçbir yönden başı boş bırakmış değil. Karaman, haftanın iki günü videokonferans aracılığıyla oyuncularına evlerinden antrenman yaptırarak takip ederken sürekli uyarılarda bulunuyor. Videokonferans ile yapılan toplu idmanlara Diemondo. Talbi ve Atakan tesislerden diğer futbolcular ile Karaman’ da evlerinden katılıyor.

Haftanın 2 günü tüm futbolcuların katılımıyla toplu olarak yapıla çalışmalar da Karaman, özellikle futbolcularına takım içi iletişimin kopmaması için ciddi uyarılarda ve tavsiyelerde bulunuyor. Takımı her yönden çok sıkı önlemlerle kontrol altına alan Ünal Karaman, talebelerinin özellikle kilo almalarını önlemek için, karın ve sırt kaslarına vurgu yaparak ciddi çalışmalar yaptırıyor. Futbolcuların bir düşüş yaşamaması için sistem yüklemelerinden beslenmelerine kadar her şeylerini kontrol ederken hem kendisin hem de yardımcıları ile iletişim halinde kalmalarını istiyor.

Antrenmanlarını Videokonferans ile Çaykur Rizespor’ da Ünal Karaman, oyuncularının moral ve motivasyonunu üst düzeyde tutmak içinde konuşmalar yaptığı bildirildi. Karaman’ın oyuncularına bu süreci hep birlikte atlatacaklarına inandığını belirterek, “TFF ligler en erken haziran ayı başında oynanabilecek kararı verdi. Bunu bekleyeceğiz. Tekrar başlanırsa nasıl olacak şuan muamma. İşin bir de hazırlık ve psikolojik bölümü var. Siz her konuda rahat olun. Şuanda önemli olan tek şey sağlığımız. Çok dikkatli olun ve evinizden çıkmayın” uyarılarında bulunuyor.

Rizespor’da futbolcuların eve kuaför çağırmaları ve menajerleri ele görüşmeleri yasaklandı

Türüt’ den uyarı mesajları

Çaykur Rizespor tedbiri elden bırakmıyor. Yeşil-mavili kulübün yönetim kurulu üyesi Prof.Dr. Hasan Türüt, futbolculara virüsle ilgili mesajlar gönderiyor. Bu mesajlarda evlerinden çıkmamaları, sosyal mesafeyi korumayı, beslenmelerine dikkat etmeleri konularında uyarılarda bulunuyor. Ayrıca bazı futbolcuların evlerine kuaför çağırmaları üzerine buna da müdahale edildi ve futbolculardan evlerine kuaför çağırmaları yasaklandı. Rizespor bir yasak da menajerlere koydu. Yeşil-mavili takımda yerli ve yabancı bazı futbolcuların menajerlerinin oyuncularla temasta olmaları üzerine menajerler uyarılarak temaslı görüşme yapılmaması istendi.

Alihan TELATAR


Önceki Haber 
Sonraki Haber

Yorumlar

Yorum Yapın