Tomas; " Remy'ye Top Atın Gerisine Karışmayın !.."


 

Çaykur Rizespor teknik direktörü Stjepan Tomas bugün yapılan idman öncesi gazetecilerin sorularını yanıtladı..

Genç teknik adam, Remy'nin değerli bir oyuncu olduğuna vurgu yaptı ve takım arkadaşlarının ona top atması durumunda Fransız oyuncunun gol vuruşunun çok rahatlıkla yapabileceğini söyledi.

"Deplasmanda çok önemli 3 puan aldık. 3 puanı aldıktan sonra hedefimizi biraz daha yükselttik. Yukarılara doğru bakmaya başladık. Arkaya doğru bakmıyoruz. Kayseri maçında da 3 puan alırsak bayağı yukarılara çıkacağız. Bu bizim için çok önemli. Son 2 maç 6 puan aldık 4 maçtır da kaybetmiyoruz. Seriye devam etmek istiyoruz.

Takımı Kayseri maçına iyi hazırlıyoruz. İyi de çalışıyoruz. İnşallah Kayseri maçından 3 puan alırsak. Ardından 3 hafta maç yok. Bu süreçte takımı daha iyi hazırlayacağız. Belki kampta yapacağız.

Alanya maçında 1 puan almıştık. İkinci yarı iyi oynadık. O maç kırılma noktası oldu. Ardından Erzurum maçından da 1 puan aldık. Daha sonra 2 maçta 6 puan aldık. Her maça farklı taktikle takımı hazırlıyoruz. Alanya, Erzurum ve Ankaragücü maçlarında farklı taktikle hazırlandık. Her takıma karşı farklı taktikle hazırlanıyoruz. Kayseri maçını da iyi hazırlanıyoruz. Bu maçtan da 3 puan alırsak yukarılara tırmanacağız.

Seriye devam etmek istiyoruz. İnşallah üst sıralarda olacağız. Hedef koymak istemiyoruz ama seriye devam etmek istiyoruz.

Sivas maçında iyi bir savunma yaptık. 90 dakika boyunca bayağı bir disiplinle oynadık. Rakibe çok fazla pozisyon vermedik. Savunma yaparken geçişleri biraz daha iyi yapmak lazım. Top kazandıktan sonra hücuma çıkarken oyunumuzu biraz daha geliştirmemiz gerekiyor.

Bazen performanslar düşebilir sakatlıklar olabilir bu yüzden takımda bazı değişlikler olabilir ancak yüzde 90 olarak takımın ilk 11’ini oluşturduk.

Remy’i her zaman bu tarz golleri atar. Geçmişte de bu tür koşuları yaptı ve bu tarz golleri attı. Zaten değerli bir oyuncu. Sadece ona top atmak önemli. Topu ona atarsanız gol atabilir.

Boldrin yetenekli bir oyuncu. 10 numara bir oyuncu. Genelde 10 numara oynuyordu kenarda da oynadı. Alışması lazım. Remy ile birlikte ileride daha iyi olacak."


Önceki Haber 
Sonraki Haber

Yorumlar

 1. 0 0
  {usertitle}

  Tolga

   30 Ekim 2020 11:32
       

  Tomas hoca kuskusuz iyi bir insan, yanlis teknik direktör tercübesi yok denecek kadar az. Eger tercübeli bir hoca takimin basinda olsaydi durum cok farkli olurdu. 

Yorum Yapın