RİZESPOR’ DA 4’LU ZİRVE 


 

RİZESPOR’ DA 4’LU ZİRVE 

Rizespor’da Milletvekili Bak ile birlikte Başkan Kartal, başkan vekili Saruhan ve Teknik direktör Şumudica olağan üstü toplantı yaptılar 

 

Alihan TELATAR

Süper ligin son haftalarında üst üste aldığı başarısız sonuçlarla büyük hayal kırıklığı yaşatıp taraftarlarını üzen Çaykur Rizespor’ da olağan üstü bir toplantıyla 4’lü bir zirve gerçekleştirildi. Süper ligin 25. Haftası maçında sahasında B.B. Erzurumspor’a 2-0 mağlup olarak büyük hayal kırıklığı yaşatan ve bununla da morallerin bozuk olduğu yeşil-mavili kulübün içinde bulunduğu durum masaya yatırıldı.  İşlerin bir türlü yolunda gitmediği Rizespor’ da  Stjepan Tomas ile yolların ayrılmasından sonra  büyük umutlarla takımın başına getirilen Marıus Sumudica’ da henüz beklenen başarıyı gösteremedi.  

 

Rizespor’un teknik direktörü Şumudica, Erzurumspor maçından sonra soyunma odasında oyuncularına oynadıkları kötü futbol nedeniyle esip gürledikten sonra eğer sorun bensem hemen istifa edeceğini söylemişti.  Romen çalıştırıcıyı oyuncular ikna edip istifa etmemesi için sakinleştirmişti. Yaşanan bu olaydan sonra ise Rizespor’da hareketli saatler yaşandı. Başkan Hasan Kartal, Marius Şumudica, Milletvekili Osman Aşkın Bak ve Başkan vekili Ali Zeki Saruhan, olağan üstü 4’lü zirveyle bir araya gelip durum değerlendirmesi yaptılar. Başkan Kartal’ın Fındıklı’ da ki otelinde gerçekleştirilen zirve yaklaşık 3 saat sürdü.  

 

Toplantıda Şumudica, yaşanan sıkıntılarla birlikte başta takımın fiziksel yeteneksizliğinden oyuncuların performans düşüklüğüne kadar yaşanan sıkıntıları anlattığı öğrenildi. Takımın içinde bulunduğu durumdan çıkması için karşılıklı fikir alışverişinin yapıldığı toplantı ile ilgili olarak açıklama yapan Başkan Hasan Kartal şunları söyledi.  “Rizespor’un başarısı için büyük uğraş veriyoruz ama karşılığını alamıyoruz.  Böyle olsun istemezdik. Ama kısa sürede toparlanacağız. Yaptığımız toplantıda hocamızdan rapor aldık.  Bizde hocamıza moral ve motivasyon verdik. Böyle durumlarda hep beraber olmak zorundayız. Takımın moral ve motivasyonu eksik. 


Önceki Haber 
Sonraki Haber

Yorumlar

 1. 0 0
  {usertitle}

  Hizir ilyas disli

   17 Şubat 2021 16:14
       

  Sayin baskan hepsi senin hatan transver komitesi hicmi sucu yok aldiginiz futbolcu lar goruyoruz yani hepsi amotor herkes kendine oynuyor yillardir ayni Film 

Yorum Yapın