Hasan Kartal: Futbolun tamamından çıkacağım


Çaykur Rizespor Başkanı Hasan Kartal, "Etimesgut'tan da Amatör Spor Kulüpleri'nden de Rizespor'un başkanlığından da ayrılacağım" dedi.


Süper Lig'de 2020-21 sezonunu 48 puanla13'üncü sırada tamamlayan Çaykur Rizespor'da Başkan Hasan Kartal önemli açıklamalarda bulundu. Başkan Kartal, "İlk aşamada kendi yönetim kurumumla görüşmek kaydıyla futbolun tamamından çıkacağım. Etimesgut'tan da ayrılacağım, Amatör Spor Kulüpleri'nden de ayrılacağım, Rizespor'un başkanlığından da ayrılacağım. Niyetim böyle. Yani bunu söylemek biraz ayıp olur ama yani tahminen 5-6 milyon Euro harcamışımdır Türk futboluna" diye konuştu.


Önceki Haber 
Sonraki Haber

Yorumlar

 1. 0 0
  {usertitle}

  Tolga

   26 Mayıs 2021 18:22
       

  Güle güle yolun acik olsun, faydandam cok zararin oldu, 3 sene baskanligin döneminde 40 in üzerinde transfer yaptiniz 95% vasat futbolcular di, son dakika cöp transferlerle klübü zarara ugratiniz. Koltugu daha fazla mesgül etme hemen git ki bir an önce yeni yönetim  gerekenleri yapsin. Giderken bi zahmet Yilmaz i da al götür. Ama bir laf vardir gelen gideni arartir diye, insallah böyle olmaz. Yine de au da olsa emegine saglik.

  1. 0 0
   {usertitle}

   Doğukan

    28 Mayıs 2021 18:46
        

   Bence bu kadar negatif bakmamak lazım çünkü yapılan transferlerlerin %70 ' ini ne Transfer komitesi ne sportif direktör nede başkan yaptı ..! Özellikle İsmail Kartal döneminde hemen hepsi hocanın istekleriydi ..! Tomas'da keza aynı şekilde ...! Sadece Okan buruk döneminin İkinci yarısında yapılan transferlerlerin bir çoğu yönetim ve yılmaz bala ait ..! 

 2. 0 0
  {usertitle}

  Doğukan Gür

   28 Mayıs 2021 18:42
       

  Belki istenilen seviyeye ulaşamadı ama Ekonomik olarak rizespor'u hiç zarara uğramadı ..! Futboldan anlamıyordu bunu kendine söylüyordu ama yöneticiliği ve şirket yönetimi çok iyiydi ..! Her ne kadar kendisi hakkında '' fenerli başkan '' densede aslında ne fenerli ne GS li nede bir başka takımla alakası yoktu Her zaman Rizespor camiasını şartları zorlayarak sonuna kadar savundu ..! FB maçından sonraki açıklamaları yüzünden GS maçından sonraki açıklamaları yüzünden de ceza yedi ...! 2009 yılında Rizespor camiası A.Ş olduğunda kendisi cebinden 2 milyon € para koydu ve bu parayı alıp çekilmedi Paranın tamamını Sponsor karşılığında hibe etti ..! Her ne kadar Rizespor'un tüzüğüne Borçların %60'ı Başkandan %40 'ı Yönetim kurulundan sorumlu olmasını isteyip koydurmaya çalışmasına rağmen koyamadı çünkü Rizespor A.ş bir Anonim şirketi ve Radikal kararlar almak çok zor ..! Neticede Hasan kartal Süperligde olan , ciddi bir borcu olmayan , tertemiz bir Camia bırakıyor Kendisine teşekkür edelim inşallah ilerleyen yıllarda birdaha yolumuz kesişir . . .

Yorum Yapın