Irak Başbakani Mustafa Kazimi'ye Rize Spor Forması


Irak Başbakani Mustafa Kazimi'ye Rize Spor Forması….            

 

Irak Gazeteciler Cemiyetinin davetiyle  Bağdat’ta düzenlenecek devlet başkanları zirvesine katılmak için Irak’a giden Anadolu Yayıncılar Derneği  yöneticileri Irak Başbakanı  Mustafa Kazimiye  Rize Spor forması hediye etti. AYD Başkan Yardımcısı ve Çaytv Genel Müdürü Hasan Yavuz Bakır  Başbakan Kazimiy'e “Ben Cumhurbaşkanımız Sn Erdoğan’ın memleti Rize’den geliyorum. Başta Sn Erdoğan olmak üzere Rize Halkının ve Türk halkının selamlarını getirdim dedi. IAynı zamanda Ç.Rizespor yönetim kurulu üyesi olan Bakır, Iraklı Sporcular Ali Adnan ve İsmail Dhurgam Rize Sporda forma giydiklerini ve Irak halkını başarıyla temsil ettiklerini, bu iki futbolcunun Irak halkını daha çok sevdirdi “ dedi . Sporun yumuşak güç olduğunu belirten Bakır ,benzer faaliyetlerin ülkelerin birbirini yakından tanımasına vesile olacağı ve  dayanışmayı artıracağını söyledi. Anadolu Yayıncılar Derneği Başkanı Sinan Burhan ise gazeteciler arasındaki dayanışmanın iki ülkenin yakınlaşmasına vesile olacağını belirterek “ bizleri burada ağırlayan Irak Gazeteciler yönetimine teşekkür ederiz. Bu kuruluş bizleri çok güzel ağırladı. Bu çerçevede güzel bir organize yaptılar 22 ülkeden gazeteciler geldi.  Bu noktada Ülkemizdeki İletişim Başkanlığmız  da büyük hizmetler ediyor. İslam Dünyasındaki gazetecileri Türkiye’de ağırlamak isteriz. Bu konuyu Sn Fahrettin Altun Bey’e ileteceğiz dedi.”

Kabulü Et yada Etme Türkiye büyük bir ülkedir

Irak Başbakanı Mustafa Kazimi ise Türkiye ile 3 alanda önemli projelerimiz var. Bunlardan bir tanesi demiryollarımızı birlikte yenileyip geliştireceğiz. İpek yolu projesine bizde dahil olacağız. İkinci iş birliğimiz Elektrik üretimi ile ilgilidir. Yıllarca Irak’ın elektrik sorununu çözemedik. Bu dönem Türkiye ile ortaklaşa elektrik sorunun çözeceğiz. “ dedi .

“Türkiye Sağlık sektöründe Avrupa’ya örnektir …..

 

” Mustafa Kazımi  En önemli hedefimiz ise Türkiye ile sağlık alanında ortak proje yapacağız. Türkiye sadece İstanbuldan ibaret değil. Türkiye’nin her ilinde sağlık yatırımları var. Biz bu yatırımları örnek alıyoruz. Avrupalılar bile Türkiye’ye sağlık turizmi içinm geliyor .” Dedi . Kazimi kabul et yada etme Türkiye çok büyük bir ülkedir. Türkiye’nin tecrübelerinden istifade etmeliyiz” diye konuştu.


Önceki Haber 

Yorumlar

Yorum Yapın