AĞLAYARAK GİTMİŞTİ, BAKIN NELER SÖYLEDİ!..

 

MELNJAK , RİZESPOR’U UNUTAMIYOR!.. 

GEÇEN SEZON BAŞI ERZURUM KAMPININ YILDIZI OLAN ANCAK DÖNEMİN TEKNİK DİREKTÖRÜ BÜLENT UYGUN TARAFINDAN “ GÖNDERİLSİN”RAPORU SONRASI KENDİSİ İLE YOLLAR AYRILAN HIRVAT MİLLİ OYUNCU DARİO MELNJAK ESKİ HOCASI OKAN BURUK VE TAKIMI Ç.RİZESPOR HAKKINDA ÖVGÜ DOLU SÖZLER SÖYLEDİ. 

 

 HATIRLANACAĞI GİBİ GEÇEN SEZON BAŞI HOCASI TARAFINDAN GÖNDERİLMESİNEKARAR VERİLEN HIRVAT OYUNCU MELNJAK; " RİZE'Yİ ÇOK SEVİYORUM, BANA HAK ETMEDİĞİM PARAYI VEREREK GÖNDERİYORSUNUZ, BEN TAKIMDA KALMAK İSTİYORUM" DEMİŞ VEDA SIRASINDA AĞLAYARAK DUYGULARINI GÖZYAŞI İLE BİRLEŞTİRMİŞTİ.

GEÇEN SEZON BAŞINDA HIRVAT SOLBEK MELNJAK'IN YERİNE BAŞAKŞEHİR'DEN KİRALIK OLARAK CEMALİ VE FRANSA ALT LİGİNDEN MOZANGA O MEVKİ İÇİN KADROYA DAHİL EDİLMİŞTİ.

Dario Melnjak: ''Rizespor orada yer aldığı için 1 ligi takip ediyorum'' 2019 – 2021 arasında Çaykur Rizespor’da forma giyen ve şu anda Hajduk Split'te futbola devam eden Dario Melnjak Çaykur Rizespor’un en kısa sürede Süper Lig’e çıkacağını söyledi.

 

Çaykur Rizespor’un 1. Ligde olduğu için Süper Lig’in yanı sıra 1. Ligi de takip ettiğini belirten Dario Melnjak: “Şu an Hajduk Split'te oynuyorum. Hırvatistan'ın en iyi takımlarından birisi taraftarları da çok iyi ve Türk taraftarlara benziyor. Okan Buruk gerçekten harika bir teknik direktör. Onunla çalıştığım 6 aylık süreç kariyerimin en iyi dönemiydi. Ondan çok şey öğrendim ve iyi iş çıkardım. Türkiye'ye geldikten 6 ay sonra Hırvatistan milli takımına çağırıldım. Bana futbolla ilgili yeni şeyler öğretti ve bana güven verdi. Okan Buruk'un kariyerimde çok önemli olduğunu düşünüyorum. O dönemde Okan hocanın ekibi ile oyuncular arasında da harika bir kimya oluşmuştu. O 6 aylık dönem belki de Rizespor Süper lig'deki en iyi zamanıydı.  

Türkiye'deki atmosfer her maçta çılgınca idi ama bu iyi anlamda. Benim için Fenerbahçe ile oynadığımız maç çok özeldi. Çünkü Türkiye'de büyük bir takıma karşı oynadığım ilk maçtı ve tanrıya şükürler olsun ki 2 gol atmıştım. Benim için çok duygusal ve gürültülü bir maçtı tıpkı Beşiktaş ve Galatasaray'a karşı oynadığımız maçlardaki gürültü gibi. Rizespor orada olduğu için 1. ligi takip ediyorum. 2.5 sezonda çok güzel zaman geçirdiğini ve o günleri özlediğini hatırlatan Melnjak: "Süper Lig ve Rizespor orada yer aldığı için 1 ligi takip ediyorum. Umarım Rizespor mümkün olduğu en kısa sürede Süper lig'e geri döner. Rizespor'un Süper lig'e yükselme şansının fazla olduğunu düşünüyorum. Türkiye'deki 2,5 sezonun harikaydı hem sahada futbol dışında çok güzel zaman geçirdim çok arkadaş edindim. İki buçuk yıldaki futbolu, atmosferi, enerjiyi, tutkuyu yeniden hissetmek isterim, yeniden Türkiye'ye gelip Süper lig'de oynamayı istiyorum" dedi.


Önceki Haber 
Sonraki Haber

Yorumlar

Yorum Yapın