Trabzonspor'da yönetim sallanıyor


Trabzonspor'da yönetim sallanıyor
- Trabzonspor Kulüp Başkanı Muharrem Usta’nın görev süresi boyunca 11 yönetici istifa etti

 

 

686 gündür görevde bulunan Trabzonspor Başkanı Muharrem Usta’nın yönetiminde bugüne kadar 11 yönetici çeşitli dönemlerde istifa etti.
Yeni sezona şampiyonluk umutlarıyla başlayan ve önemli transferlere imza atan Trabzonspor’da hesaplar tutmadı. 6 Aralık 2015’de göreve gelen Muharrem Usta ve yönetim kurulu çalkantılı bir döneme imza attı. Yaklaşık iki yıla yakın görevde bulunan Muharrem Usta’nın yönetiminden bugüne kadar 11 yönetici çeşitli dönemlerde istifalarını vererek kulüpteki görevlerinden ayrıldı.
Teknik Direktör Ersun Yanal ile yolların ayrılmasının ardından göreve getirdiği Ziya Çalımbay ile deplasmanda çıktığı Evkur Yeni Malatyaspor maçını 1-0 kaybeden Trabzonspor’da 6 yönetici yazılı açıklama yaparak görevlerinden istifa ettiklerini duyurdular. Son istifalarla birlikte Trabzonspor’dan ayrılan yönetici sayısı 11’e çıktı.

Toplama liste dağıldı
Trabzonspor Kulüp Başkanı Muharrem Usta, 5-6 Aralık 2015 tarihindeki seçimlere Ahmet Çubukçu, Nevzat Aydın, Önder Bülbüloğlu, Zeki Öztürk, Gençağa Meriç, Suat Şen, Orhan İlarslan, Coşkun Bülbül, Prof. Dr. İsmail Yüksek, Ali Rıza Egemen, Gökhan Saral, Prof. Dr. Asım Ören, Mehmet Yiğit Alp, ve Emre Aksoy’un yer aldığı asil liste ile yola çıkarken, yedek listesinde ise Okan Alemdaroğlu, Tuncay Bekiroğlu, Özer Bayraktar, Yiğit Oğuz Duman, Adem Beder, Fatih Vardaroğlu, Erhan Çimşir yer almıştı.
Gelinen süreçte ise 29 Temmuz 2016’da Suat Şen, 3 Ağustos 2016’da Zeki Öztürk, 29 Aralık 2016’da Prof. Dr. Asım Ören ve 14 Temmuz 2017’de Orhan İlarslan görevlerinden istifa eden isimler olmuştu. Bu isimlerin yerine ise yedek liste de yer alan bazı yöneticiler asil listeye dahil edilmişti.
Teknik Direktör Rıza Çalımbay’ın gelmesinden sonra 18 Ekim 2017’de Emre Aksoy ve Evkur Yeni Malatyaspor mağlup olunmasının hemen sonrasında ise Başkan Yardımcıları Mehmet Yiğit Alp, Önder Bülbüloğlu, Stadyum ve Tesisler Koordinatörü Özer Bayraktar, Organizasyonel Gelişme ve İnsan Kaynakları Koordinatörü Yiğit Oğuz Duman ve Yönetim Kurulu Üyeleri Nevzat Aydın ve Tuncay Bekiroğlu istifa eden diğer isimler oldu.

Usta’nın yanından 10 yönetici kaldı
Yaşanan istifaların ardından Trabzonspor Kulüp Başkanı Muharrem Usta’nın yanında ise söz konusu süreçte 10 yönetici kaldı. Trabzon ağırlıklı listede Ahmet Çubukçu, Gençağa Meriç, Coşkun Bülbül, Prof. Dr. İsmail Yüksek, Ali Rıza Egemen, Gökhan Saral, Okan Alemdaroğlu, Adem Beder, Fatih Vardaroğlu, Erhan Çimşir yer aldı.
Kongre kararı alınması için yönetim kurulu sayısının 7 olması gerekiyor.
Trabzonspor’da yönetimin istemi dışında kongrenin olabilmesi için yönetim kurulu üye sayısının 7’ye düşmesi gerekiyor. Yaşanan istifaların ardından ise mevcut yönetim kurulu sayısı başkan Muharrem Usta ile birlikte 11 olurken, bu şartlarda kongre kararı Trabzonspor yönetim kurulunun istemesi ve karar vermesiyle gerçekleşebilir.

 

Ali Sürmen: “Yönetim acil seçimli kongre kararı almalıdır”

Trabzonspor Divan Başkanlık Kurulu Başkanı Ali Sürmen, yönetimin acil olarak seçimli kongre kararı alması gerektiğini söyledi.
Trabzonspor Divan Başkanlık Kurulu Başkanı Ali Sürmen, bordo-mavili kulüpte yaşanan istifalar ve yönetim kurulunun bundan sonraki süreciyle ilgili olarak İHA Muhabirine açıklamalarda bulundu.
Sürmen, yönetimin sayısal olarak devam edebileceğini ancak nitelik olarak yeter mi bunun ayrı bir konu olduğunu belirterek, “Ben seçimle kongre yapılması gerektiğini aylardır kendilerine söylüyordum. En son geçen hafta söyledim. Çünkü kulübün tıkandığını Divan Başkanı olarak görüyordum. Sözlü uyarılarımı önceden yaptım sonra aleni uyarımı yaptım. Çok üzülüyorum ki haklı çıktım. Keşke bu noktaları yönetici olanlar önceden görmeli. Trabzonspor’un şuanda sahadaki futbol sonuçlarının nedeni mali nedenlerdir. Trabzonspor’u aşırı borçlandırmak bu kulübe verilen en büyük zarardır. Tabanın beklentisinin önünde hiçbir şey duramaz. Elbette seçilmişlerdir. Seçilmişlere kimsenin dur deme hakkı yoktur ancak güven tazelemeyi talep etmek herkesin hakkıdır. Oy verenlerinde bunu isteme hakkı vardır. ‘Git’ dalgası dediğimiz bu dalganın önünde hiç kimse duramaz. Aklıselim birlik ve beraberlik içeresinde kırıcı olmadan, kongre kararı alana da almayana da seviyeli yaklaşarak sakin bu sürecin sürdürülmesi lazım. Burada yönetime düşen acilen seçimli kongre kararı almaktır. Sükünet isteniyorsa bu yapılmalıdır ”ifadelerini kullandı

“Başkan Trabzonspor’u düşünüyorsa kulübü daha zor durumlara sokmayacaktır”
Bunun saha sonuçlarıyla bir ilgisi olmadığını belirten Sürmen, “Kulüplerde yenersin, yenilirsen beklemediğin şeyler olur. Kulübün sıkıntıları başka, bunu yönetimde biliyor. Kulüp yönetilemiyor ”ifadelerini kullandı. Trabzonspor Kulüp Başkanı Muharrem Usta’nın, “Seçim yapılmayacak. Seçim zamanına kadar mevcut başkan olarak devam edeceğim” açıklamalarıyla ilgili olarak ise Sürmen, “Kendi görüşüdür saygı duyarım. Yedekten gelen arkadaşlarla mutlaka görüşmüştür. Onlarda tamam devam ederiz başkanım demiştir ki, başkan böyle bir açıklama yaptı. Benle görüşmediği için bu konuda, niye böyle bir karar oldu bilmiyorum. Sayın başkanda kongre kararı alacaktır. Trabzonspor’u düşünüyorsa Trabzonspor’u daha zor durumlara sokmayacaktır ”dedi.

“İstifalardan haberim vardı”
Sürmen, mevcut yönetim kurulunun deva etmesi için sayısal anlamda bir sıkıntısı bulunmadığını belirterek, “8 oldu mu devam edebilir ama 7’ye düştü mü kongre kararı alması gerekir. İstifa kararı alan yöneticilerin böyle bir karar alacaklarından daha önceden bilgim vardı. Maç öncesi sanırım bunu düşünmediler. Uzun zamandır bir rahatsızlıkları vardı. Yönetim biçimiyle ilgili. Zamanlama olarak hangi zaman kimine göre doğru kimine göre yanlış olabilir ama neticede onlar kongre kararı alamadıkları için olduğuna göre doğru olur. Çünkü herkesin isteği kongre, başkanı kongre kararı alalım diye ısrar ederseniz ve almaz ise siz ne yaparsınız. O bakımdan bu karara saygı duymak gerekir” diye konuştu.
Trabzonspor’un çok kaoslu dönemler geçirdiğini ifade eden Sürmen, “Trabzonspor bu konuda çok tecrübelidir. Çok kaoslar atlatmıştır. Aklıselim her zaman Trabzonspor’da öne çıkar. Ondan benim hiç kuşkum yok sayın başkanda maç sonrası gergindir ona da saygı duymak lazım makul karşılamak lazım, Birkaç gün sabır göstermek gerekir eminim o da aklıselim davranacaktır” şeklinde konuştu.


Önceki Haber 
Sonraki Haber

Yorum Yapın

Yorumlar

 1. 0 0
  {usertitle}

  birinsan

   22 Ekim 2017 11:52
       

  oglum rizenin eti zehirlidir .kim agzina alirsa onu zehirler demedikmi sizlere .artik ifla olmayacaksiniz evvel ALLAH  rizenin eti rize düsmanlarini kahredip gebertecektir.bence trabzonlu akliselim dürüst imanli kisilikli kisiler o yönetimde durmamalidirlar  ne oldu teknik adaminiz 3 kurusa sizide satti degilmi  birileri satmaya alisitmi sizin eski baskanin dedigi gibi mac satan karisinida satar hesabi .kurtulusunuz tek bir  yolu var ALLAH tan af rize den özür dilemedikten sonra size rahatlik yoktur  EGERKI MÜSLÜMANSANIZ KOMSU HAKKI NI YOK SAYMAK MÜSLÜMANLIGI YOK SAYMAKTIR