Yüzde 80 Üzerine!..


 


Başkan Hasan Kartalı'ın sözleri;

Başkan Kartal, Trabzonspor'un 52. kuruluş yıl dönümünü etkinliklerine Çaykur Rizesporlu bir çocuğun katılmasıyla ilgili bir soru üzerine, şu ifadeleri kullandı:

"Yönetimdeki arkadaşlarla aldığımız bir karardır. Doğrusu da budur. O fotoğrafa baktığınız zaman bir şeyler almanız gerekiyor. O aldığımız şey bu şekilde davranmamızı gerektiriyordu. Taraftarların yüzde sekseni bizi takdir ediyor, yüzde yirmisinde bir problem var. Onlarda bu konuyu anlamadığı için problem var.

 

Rizespor tribünlerinin Son Oynanan Trabzonspor maçında aldığı cezalar!
Çirkin ve kötü tezahüratta bulunan KALE ARKASI DENİZ TRİBÜN B, C, MARATON B, C, D, KALE ARKASI DAĞ B,C,D blokta yer alan seyircilerin elektronik bilet kapsamındaki kartlarının bloke edilmesi suretiyle bir sonraki ev sahibi kulüp olduğu müsabakaya girişlerinin engellenmesine..
Tribünlerin Yüzde 80'i Ceza Aldı!
Süper ligin ilk iç saha maçı olan Sivasspor maçında tribünün yüzde 80'i cezalı! Neden ? Çünkü son oynanan Trabzonspor maçında kendilerine ana avrat küfür eden Trabzonspor taraftarlarına karşılık verdikleri için ceza aldılar.
Fotoğrafta Bile Algı ve Kibir Var!
Trabzonspor'un 52. yıl kutlamasından bir kare..
Bu fotoğraf tek kelime ile ağabeylik, büyüklük pozu.
Trabzonsporlu gençler en az Rizesporlu çocuktan 4 - 5 yaş büyük. Burada anlatılmak istenilen algı belli ve bizim takımda bu fotoğtafı "iyi niyet" olarak algılanıyor ve resmi hesap üzerinden paylaşımda bulunuluyor.
Not: ( Trabzonspor'un sprtif anlamda Türk futbolunda yapmış olduğu başarıları kimse inkar edemez .. )
Oysaki komşuluk , ağabeylik yanı başında yer alan komşun zor durumda iken bir tekme de benden olmaması gerekiyor. Bunu Trabzonspor lig tarihinde ilk kez yapmadı. Malum 80 - 81 sezonunun son haftasında Adana'da neler yaşandı, Rizespor nasıl düştü bunu herkes biliyor.
Sonuç olarak Çaykur Rizespor kulüp başkanı o fotoğrafı kendi sosyal medya üzerinden paylaşmışsa eşzamanlı olarak ta Trabzonspor Başkanı Ahmet Ağaoğlu aynı kareyi ve aynı iyi niyet sözler altında paylaşmalıydı.
Bu Ligde Rizespor'un Dostu Yok!
Elbette spor, dostluk kardeşliktir ama her zaman tek taraflı olmaması gerekiyor.
Başkan Hasan Kartal'ın her seferinde dediği gibi; Çaykur Rizespor kulüp Başkanlığı çok özel başkanlıktır. Başka kulüp Başkanlığına benzemez..
Bizim enerjimizi Fener'in sponsorluğu, Trabzonspor ile bundan sonra yapılacak olan dostluk hikayesi altında harcamamak lazım. Bak gör, geçen sezon komşun Trabzonspor altyapı takviyesi altında iki maçta sana 7 gol attı 6 puan aldı. Sen 10 senedir tek bir Rizeli altyapı oyuncusunu A takıma çıkartamadın.
Ligin başlamasına iki hafta var ve kadro üzerinden bize en az 4 - 5 direk baba oyuncu lazım. Alınan 12 oyuncu var ve bunların içinden sadece 2 veya 3'ü ilk 11 oynar.
Bu ligde Rizespor'un dostu yok, sadece son senelerde Sivas takımı ile biraz yakınlaşma oldu o da malum Trabzonspor'dan sebep. Şimdi o takımda seni anladı ve dostluğunu bitirdi.
Bizim sahada güçlü olmamız lazım, o da kaliteli oyuncu transferi ile gerçekleşir.
Diğer takımların yaptığı transferler bu sezonda ligin cıtasını çok yükseltti. İsmail Kartal hoca kaliteli oyuncu transferi istiyor. O da görüyor. Geçen sezon başında da aynı oldu ve ilk devre bu takım çakıldı, ikinci devre Okan Buruk ve yardımcısı Tomas hocanın iknaları ile o kaliteli oyuncular geldi ve kurtulduk.

AJANS53.COM ÖZEL

YASAL UYARI: BU HABER AJANS53.COM TARAFINDAN YAZILMIŞTIR. KAYNAK GÖSTERİLMEDEN KULLANILMAZ


Önceki Haber 

Yorum Yapın

Yorumlar

 1. 0 0
  {usertitle}

  saldıray

   4 Ağustos 2019 22:58
       

  harbi kaliteli oyuncu lazım hasan kartal bu sefer eyvah para etmez çoluk çocukla bu iş gitmez aldığın adamlar 2 tanesi hariç boş oyuncular kendin bişeyler yap elalemden medet bekleme adam gibi bu takıma 4-5 oyuncu gerek mutlaka iyi bir santrafor lazım sakın el kebirden muriç yaratmaya çalışmayın olmaz bide trabzon dostluğu boş verin bu ayakları esaz olayı anlamayan yüzde 20 diğerleri neyin ne olduğunu hepinizden iyi biliyor dostluk elini sen değil onlar uzatsaydı ya adamlardaki kibiri göremeyecek kadar kör müsünüz belliki senin yönetimin içinmde trabzon sevdalısı var biz onun kim olduğunu iyi biliyoruz ama nafile açıklamayı kendi adınıza yapın tüm rizeliler adına değil herkes sizin gibi kemiksiz değil  dostluk ayrı bişey mücadele ayrı tyabiki biz trabzonlularla dostuz ama trabzonsporu sevmek zorunda değiliz asla onu kardeş görmüyoruz ve bu doğruyuda öyle kimse değiştiremez siyasiler falan vız gelir biz rizeliyiz adamın dibiyiz adamlıksa adamlık düşmanlıksa düşmanlık bu kadar

 2. 0 0
  {usertitle}

  osman daloğlu

   5 Ağustos 2019 09:41
       

  başkan rizeli kimseye uşaklik etmez.... yuzde seksen fenere uşaklik ettiğimizin farkında .sen fenerbahçe  üyesi olabilirsin bizler rizeli ve rizesporluyuz biz doğuştan rize sevdalisıyız bizim başka sevdamiz yok.sen bügun varsiz daha önce olduğu gibi yarın olmayacaksın.rizespor sayesinde reklam yaptın.kimseye üşaklik yapmayalim