Rize’li Yıldız Hentbolcular Türkiye Finallerinde


Rize’li Yıldız Hentbolcular Türkiye Finallerinde

 

 

Gençlik ve Spor Bakanlığı’na bağlı Spor Genel Müdürlüğü gözetiminde Anadolu Yıldızlar Ligi Hentbol müsabakaları 31 Mart 2 Nisan 2017 tarihlerinde Amasya ilinde yapıldı. Gençlik ve Spor Bakanlığı Spor Genel Müdürlüğü tarafından hayata geçirilen Sporun tabana yaygınlaştırılması, daha fazla müsabakanın yapılması, kulüplere ve milli takımlara alt yapı oluşturulması, illerdeki yerel faaliyetler sonucu keşfedilen yetenekli sporcuların spora kazandırılması, ulusal düzeyde sürdürülebilir yetenek takip sistemi oluşturulması hedefleri doğrultusunda oluşturulan Anadolu Yıldızlar Ligi (ANALİG) grup müsabakaları kapsamında Hentbol Yarı Final karşılaşmaları Amasya da düzenlendi.

Amasya ilinde Toplam 12 takımın katıldığı yarı final müsabakalarında grubunda Adıyaman, Zonguldak ve İstanbul  il karmaları ile karşılaşan Rize Hentbol İl Karması rakiplerini yenerek 10-14 Mayıs 2017 tarihlerinde Balıkesir de yapılacak olan Türkiye şampiyonasına katılmaya hak kazandılar.

Rize Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Mustafa ÇELİK, gençlerin elde ettikleri başarıdan dolayı tebrik ederek  “Üç gün süren müsabakalar sonunda tüm sporcularımız ilimizi en iyi şekilde temsil ederek, hak ettikleri sonucuda alarak Türkiye Finallerine mücadele etme hakkı elde ettiler. Rize ilini en güzel şekilde temsil eden sporcularımızı ve antrenörlerimizi canı gönülden tebrik ediyorum” dedi.


Önceki Haber 
Sonraki Haber

Yorum Yapın

Yorumlar