O RİZESPOR’UN NEŞESİYDİ


O RİZESPOR’UN NEŞESİYDİ

GIRGIR AHMET (AHMET GÜNAL) VEFAT ETTİ


 

 

Fatih Sultan KAR / İST.

 

Rizespor camiası Rizespor’un ilk profesyonel kadrosunda futbolcu olarak yer alan, neşeli kişiliğiyle tanınan sevilen Ahmet Günal’ın (Gırgır Ahmet) vefatının üzüntüsünü yaşıyor.

 

RİZESPOR’UN İLK KADROSUNDA YER ALDI

1968 yılında profesyonel lige merhaba diyen Rizespor kadrosunu oluştururken kendi değerlerini ön planda tutuyordu. Bu bağlamda transfer edilen futbolculardan biri de Ahmet Günal’di. Daha önce Rize’de Fener Gençlik Kulübünde futbol oynamış olması da bir avantajdı. Ankara Petrol Ofisi takımından transfer edilen ve sol bek oynayan Ahmet Günal 4 yıl Rizespor’da top koşturmuştu.

 

TOP GEÇER ADAM GEÇMEZDİ

Gir Gir Ahmet Rizespor’un en güzel renklerinden biriydi. Her zaman şakacı ve güler yüzlü idi. Sürekli şaka ve espri yaptığı için arkadaşları ona Gırgır Ahmet lakabını takmışlardı. Ayrıca onun için top geçer adam geçmez deniyordu. Rizespor’un ardından Artvin Hopaspor’a geçti. Önce futbolcu ve takım kaptanı ardından Teknik Direktör ve yönetici olarak bu kulübe büyük hizmetleri dokundu.

 

RİZE’DEN HİÇ KOPMADI

Gırgır Ahmet son olarak 12 Mayıs 2013 tarihinde 1953’ten 1995 yılları arasında Rizespor formasını giymiş eski futbolcuların yer aldığı gösteri maçında sahaya çıkmıştı. Ayrıca 2017-2018 Spor Toto 1'inci Lig şampiyonu olan Çaykur Rizespor'un aynı yıl son hafta maçından önce stadyumda düzenlenen şampiyonluk kutlamalarına da Yeşil Mavili kulüp tarafından davet edilmiş ve kutlamalarda yer almış, davetten duyduğu memnuniyeti dile girmişti.

 

Cenazesi 3 Mayıs 2019 Pazartesi günü Öğlen Arhavi Merkez Cami’nde kılındıktan sonra aile kabristanlığında topağa verilecektir. Rahmetle anıyoruz. Mekânı cennet olsun


Önceki Haber 
Sonraki Haber

Yorum Yapın

Yorumlar