Rize Esnafı Çağa Ayak Uyduracak!..


RTSO İLE ÜYELERİ ARASINDA Ücretsiz Sanal Mağaza'nın Protokol İmzaları Atıldı

 

RTSO'DAN YAPILAN YAZILI AÇIKLAMA ŞU İFADELERE YER VERİLDİ;

“Üyelerimize sanal mağaza üzerinden ücretsiz e-ticaret ve e-ihracat imkanı sunmak amacıyla RTSO ile Uzman Bilgisayar arasında sanal mağaza protokolü imzalandı. Bu protokol kapsamında Odamız üyeleri beş yıl boyunca ücretsiz olarak e- ticaret ve e-ihracat imkanı bulacaklar.

25 Ağustos Salı günü gerçekleşen protokol imza törenine Odamız Yönetim Kurulu Başkanı Şaban Aziz Karamehmetoğlu ve Uzman Bilgisayar sahibi Önder Şimşek ile Odamız Yönetim Kurulu Üyeleri Hakan Mürteza Ağun ve Hamza Tüylüoğlu ile Odamız Genel Sekreter Yardımcısı Emrah Kaytaz katılım sağladı.

Konu hakkında değerlendirmede bulunan Odamız Yönetim Kurulu Başkanı Şaban Aziz Karamehmetoğlu, bulunduğumuz çağın şartlarına ayak uydurmanın önemine vurgu yaparak ticaretin sanal ortamda günden güne daha fazla yer edindiğinin altını çizdi. Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği'nin öncülüğünde gerçekleştirilen bu dönüşümün gerek ticaret hacmi açısından olsun, gerek vizyon açısından olsun üyelerimize büyük katkı sağlayacağına inandığını ifade eden Karamehmetoğlu, E-ticaretin herhangi bir sektörle sınırlandırılabilmesinin mümkün olmadığını belirterek büyümek isteyen bütün sektörler için büyük bir fırsat olduğunu vurguladı. Üyelerimizin e-ticaret tecrübesi edinebilmelerini ve ürünlerini internet ortamında sergileme imkanı sağlamak ve kendi bağımsız e-ticaret mağazalarını kurmalarına yardımcı olmayı hedeflediklerini belirten Karamehmetoğlu, kurulacak olan sanal mağaza ile tüm Türkiye’ye hatta dünyaya ulaşma imkanı sunacaklarını ifade etti. Son yıllarda tüketicilerin büyük oranda dijital mağazalara yöneldiklerini belirten Karamehmetoğlu, özellikle COVID-19 küresel salgını ile bu yönelim daha da fazlalaşmış olduğunu ifade ederek, salgın ortadan kalksa bile tüketicilerin bu yönelimlerinin değişmeyeceğinin öngörülebildiğini söyledi. Yeni teknolojilere uyum sağlamak için iş yapma biçimlerini değiştirerek E-ticaretin kurallarına uygun hareket etmek gerektiğini belirten Karamehmetoğlu, imzalamış oldukları protokol ile üyelerimiz ve tüketicileri dijital ortamda buluşturacak güvenli bir sistem kuracaklarını ifade etti.”


Önceki Haber 

Yorumlar

 1. 0 0
  {usertitle}

  tüccar

   2 Eylül 2020 18:15
       

  Rize ve Rize tüccarını düşünen sayın yönetime teşekkür ediyorum.

   

Yorum Yapın