AK Parti’de Rekor Aday Adaylık Müracaatı


AK Parti’de Rekor Aday Adaylık Müracaatı


AK Parti’de 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimleri için aday adaylığı süresi bugün sona ererken rekor seviyede müracaat gerçekleşti.
Müracaatların son gününde İlyas Gör, Davut Birben, Ali Gezer, Emine Güngör ve Ömer Aydın Öztürk İl başkanlığına gelerek aday adaylık müracaatlarını gerçekleştirdi. Saat 19:00 da Müracaatların sonra ermesiyle Genel merkez diğer il başkanlıkları ve AK Parti Rize İl başkanlığından Rize milletvekili Aday adayı olmak için 7’si Kadın 4’ü 18-25yaş arası genç olmak üzere toplam 26 isim müracaat da bulundu. Bu rakam şimdiye kadar ki en yüksek başvuru' rekorunu da beraberinde getirdi.
Aday adaylığı müracaatında bulunan 26 isim;
Ali Gezer, Aziz Ayyıldız, Azize Basa Akbin, Büşra Ustaoğlu, Davut Birben, Elif Alemdar, Emine Güngör,Habib Koçal, Hasan Karal, Hikmet Ayar, İlyas Gör, İsmail Öztürk, Jale Kazdal, Kasım Kutlu, Lütfi Çırakoğlu, Mehmet Çelik, Melahat Furtuna, Melisa Paliç, Menderes Birdal Muhammed Avcı, Mustafa Sözer, Osman Aşkın Bak, Ömer Aydın Öztürk, Rahmi Metin, Selçuk Tuzcu, Sultan Rauf Oğuz.
Seçilme yaşının 18’e indirilmesinden sonra ilk seçim olan 27. Dönem milletvekilliği seçimlerinde Rize’den başvuru yapan en genç isim ise henüz 18 yaşını yeni doldurmuş Ömer Aydın Öztürk oldu.
Önceki Haber 
Sonraki Haber

Yorumlar

Yorum Yapın