RİZE'DE KURALA TAKILAN 2 BAŞKAN BAĞIMSIZ ADAY OLUR MU?

RİZE'DE KURALA TAKILAN 2 BAŞKAN BAĞIMSIZ ADAY OLUR MU?

 

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın talimatı ile AK Parti’de uygulanacak olan 3 dönem kuralının yansıması Rize ve ilçelerinde de olacak.


Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Yusuf Ziya Yılmaz, yerel seçimlerde, genel seçimlerde de olduğu gibi 3 dönem kuralı uygulanacağını söylemesinin ardından gözler mevcut başkanlara çevrildi..

Rize’de üç dönem kuralına takılan iki isim var.  Hemşin Belediye Başkanı Halim Kazım Bekar ve Pazar Belediye Başkanı Ahmet Basa tekrar aday olamayacak. Rize’de bu iki ismin yerine kimi getireceği ise merak konusu olurken, aday olamayacak olan 2 Başkanın bağımsız aday olmaları ise beklenmiyor.

İstanbul Büyükşehir Belediyesine Rahmi Metin İsmi Geçiyor!

 

Yaklaşan yerel seçimlerin en kritik ve cevabı en çok merak edilen sorusu “AK Parti’nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı kim olacak?” olurken, yapılan anketler arasında Rize'de çok başarılı bir dönem geçiren Rize Belediye Başkanı Rahmi Metin'in AK Parti’nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı adaylığı için ismi geçtiği öğrenildi.

İstanbul'da yaşayan milyonlarca Karadenizlinin Rahmi Metin ismini öne çıkardığı bu doğrultuda AK Parti'nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayları arasında Rize'nin sevilen ve başarılı Belediye Başkanı Rahmi Metin'in de adı geçtiği öğrenildi.


Önceki Haber 
Sonraki Haber

Yorumlar

Yorum Yapın