HAYATİ YAZICI “BİZİM İŞİMİZ HİZMET VE ESER SİYASETİ”

GENEL BAŞKAN YARDIMCISI HAYATİ YAZICI “BİZİM İŞİMİZ HİZMET VE ESER SİYASETİ”

 
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hayati Yazıcı Çayeli’de gerçekleştirdiği programlarda “Çayeli hak ettiği hizmeti alamıyor. Çayeli’nin muazzam bir kentsel dönüşüme ihtiyacı var. Çayeli’nde giderek trafik sorunu çoğalıyor. Dolayısıyla çözüm sağlanması gerekiyor. Burada iş yapacak adam için çalışacak alan çok” dedi.
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hayati Yazıcı, Genel Merkez Siyasi ve Hukuki İşler Başkan Yardımcısı Mehmet Yüksektepe, AK Parti Rize İl Başkan Vekili Yunus Çoruh, önceki dönem İl Başkanı Yılmaz Katmer, Çayeli İlçe Başkanı Hüseyin Öztürk, Büyük Birlik Partisi Çayeli İlçe Başkanı Mustafa Durmuş, Çayeli Belediye Başkanı adayı İshak Karahan ile birlikte Çayeli’de Muhtarlar Derneği, Sanayi Sitesi ile Esnaf ve Sanatkarlar Odası, Esnaf Kredi Kefalet Kooperatifine ziyaret gerçekleştirdi 
“Bizim partimiz de aday yarışı rekabetçi yarış değildir. Bir bayrak yarışıdır, hizmet yarışıdır”
Genel Başkan Yardımcısı Hayati Yazıcı “Seçimler demokrasinin en önemli aracıdır. Seçimde milletin önüne çıkar hesap verilir. Millette hesap sorar egemenlik hakkını kullanır ona göre kime güveniyorsa kimin ne iş yapacağına inanıyorsa kimin hizmet ehli olduğunu düşünüyorsa ona yetki verir. Bizlerde halkımızın önüne aday olarak çıkaracağımız kişileri aday adaylığı süreci içerisinde bugüne kadar yaptığımız siyasi pratiği tekrarlarız. STK’larla konuşuruz, yoklamalar yaparız, teşkilat yoklamaları yaparız, anket yaparız ,eğitim öğretim durumuna bakarız. Bugüne kadar hizmetlerine bakarız. Bizim partimiz de aday yarışı rekabetçi yarış değildir. Bir bayrak yarışıdır, hizmet yarışıdır. Adaylarımızı bizim siyasi irademiz belirledikten sonra belirlenen adayın önünde sağında solunda kümelenerek hedefe odaklanmalıyız. Hedef Çayeli’nde belediye Başkanlığını yeniden AK Parti kadrolarını devrini ve teslimini sağlamaktır. Çünkü bizim burada Belediye Başkanlığı döneminde ne tür hizmetler yaptığımızı herkes yakından bilir” dedi.
“Bizim işimiz hizmet ve eser siyaseti”
Hayati Yazıcı “AK Parti kadroları milletin hukukunu koruma insanımızın hayat standardını yükseltmek önündeki sosyal ekonomik engelleri ortadan kaldırmak için liderimiz Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan öncesinde bir araya gelmiş kadrolarıdır. Bizim işimiz hizmet ve eser siyaseti. Siyasi gücümüzün temelinde de millet var siz varsınız onun için kararda milletin. Rahmetli Menderes ‘söz milletin’ demişti. Bizim Genel Başkanımız da ona ilaveten ‘evet söz milletin ama yetmez kararda milletin’ diyerek yola çıktı. O günden bu yana hükümetin gündemi ile milletin gündemi örtüşerek yürüyüşümüzü bu çerçevede devam ettirdik.” dedi. 
“50 yatak kapasiteli bir hastanenin yapımına başlayarak ilçemizin hizmetine sunacağız”
Çayeli’de geçen sene su sorunu yaşandığını aktaran Hayati Yazıcı “ Seslidere Çayeli‘nin su takviyesini yapacak. Seslidere projesiyle ilgili iller Bankası nezdinde girişimlerimizi sürdürüyoruz ve bunun ihalesi inşallah yarısı hibe yarısı da kredilendirme şeklinde olmak üzere 17 Nisan’da gerçekleştirilecek. İçme suyu problemi ortadan kalkacak. Bizim en fazla icraat yapmış olduğumuz alanlardan bir tanesi de sağlık hizmetleridir. Çayeli ölçeğinde hastane yetersiz. Hep şehir içerisinde kalmış. Aylardır hastaneye yer temini ile uğraşıyorduk. Yer sorunu çözüldü. Programa alındı şimdi de ihalesi yapıldı. 15 Mart‘ta ihalesi yapıldı. İhale kesinleşince 50 yatak kapasiteli bir hastanenin yapımına başlayarak ilçemizin hizmetine sunacağız, inşallah ”dedi.
 “Tam hükümetin göbeğinde bir kadro sunuyoruz takdir sizin”
Genel Başkan Yardımcısı Yazıcı “Çayeli hak ettiği hizmeti alamıyor. Çayeli’nin muazzam bir kentsel dönüşüme ihtiyacı var. Çayeli’nde giderek trafik sorunu çoğalıyor. Dolayısıyla çözüm sağlanması gerekiyor. Burada iş yapacak adam için çalışacak alan çok. Tam hükümetin göbeğinde bir kadro sunuyoruz takdir sizin. İnşallah 31’inde Çayeli’nde hamle yapacak adayımızın açıkladığı teşkilatımızın açıkladığı alanlarda hizmet üretebilecek katkı sağlayacak Çayeli‘nin çehresinin değişmesine dönüşmesine imkân hazırlayacak kadroyu yetkilendirir görevi tevdi eder eksiği de olursa sorgularsınız biz de takibini yaparız. İshak Karahan kardeşimiz iyi bir ekiple iyi bir kadro ile sizin huzurunuzda onu takdir edeceğinize inanıyoruz.” dedi.
“Gördüğünüz yollar bizim referansımızdır”
Yazıcı “Türkiye büyük bir ülke yaptıklarımızı sizlere anlatmaya zamanımız yeterli olmaz. 21 yılda Türkiye’de dokunulmadık alan bırakmadık. Türkiye’yi değiştirip dönüştüren eserleri halkımızın hizmetine sunduk. Çünkü biz iş yapan dertli olan kadroyuz. Önünüze çıkıp aday adaylarıyla veya adaylarıyla projelerini size açıklamaya çalışan siyasi partileri kıyasladığınızda kimin birikimi var? Kimin referansı var? Gördüğünüz yollar bizim referansımızdır. Hastaneler bizim referansımızdır. Savunma sanayiye sağladığımız imkanlar AK Parti hükumetlerinin bu ülkeye referans gösterdiği değerlerdir.” dedi.

GENEL BAŞKAN YARDIMCISI YAZICI “TÜRK SİYASETİNDE MARKA DEĞERİ OLAN TEK PARTİ AK PARTİ’DİR”
AK Parti Pazar İlçe teşkilatıyla bir araya gelen AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hayati Yazıcı “Türk siyasetinde marka değeri olan tek parti var o parti AK Parti’dir. Bizler de marka değeri olan bu partinin mensuplarıyız. AK Parti hepimizin” dedi.
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hayati Yazıcı, Genel Merkez Siyasi ve Hukuki İşler Başkan Yardımcısı Mehmet Yüksektepe, AK Parti Rize İl Başkan Vekili Yunus Çoruh,İl Yönetim Kurulu Üyesi Ayhan Mandev, Pazar İlçe Başkanı Hamza Kandemir, Pazar Belediye Başkanı Ahmet Basa, Belediye Başkan adayı Ekrem Kılıç, Belediye Başkan aday adayları ile birlikte AK Parti Pazar üç kademe ilçe teşkilatıyla bir araya geldi.
“AK Partinin siyasetinin temelinde millet vardır”
Genel Başkan Yardımcısı Yazıcı Yerel seçimlere 3,4 gün kaldığını belirterek ; “ İnşallah ayın 31’inde bütün Türkiye’de Belediye seçimlerini gerçekleştireceğiz. Seçimler demokrasinin en önemli aracıdır. Çünkü millet egemenlik hakkını seçimler aracılığıyla kullanır vekâlet verir. Egemenliğin sahibi sizsiniz millettir. Egemenlik millete aittir, kayıtsız şartsız milletindir. Onun için hep hatırlatırız AK Partinin siyasetinin temelinde millet vardır. Her şeyin sahibi  olan milleti temsilen liderimiz Recep Tayyip Erdoğan öncülüğünde 14 Ağustos 2001’den bu yana yola çıkmış durmak yok diyerek koşturuyoruz. Seçimler teşkilatımızın çalışmalarının ürüne dönüştüğü bir anlamda da hasat süreçleridir. Siyasi partiler egemenliğin sahibi milletin önüne çıkar. Siyasi partiler kadrolar ile birlikte iktidardaysalar icraatlarıyla birlikte referanslar oluşturur. Bütün icraatları referansları arkasındadır. Diğer partilerde argümanlarında ne varsa milletin önüne çıkarlar, kendilerini anlatırlar. Bu anlamda. Türk siyasetinde marka değeri olan tek parti var o parti AK Parti’dir. Bizler de marka değeri olan bu partinin mensuplarıyız. AK Parti hepimizin” ifadelerini kullandı.
“Her yönetim sorumluluğunu üstlendiğimiz yerde mutlaka bir iz, bir eser bırakıyoruz”
Son 20 yıldır Türkiye’de yönetim sorumluluğunun AK Parti’de olduğunu ifade eden Yazıcı “Hem merkezi hükümette hem de yerel olarak çok yaygın bir kesimde Türkiye’yi biz yönetiyoruz. Yönetim sorumluluğu bizde.Her yönetim sorumluluğunu üstlendiğimiz yerde mutlaka bir iz, bir eser bırakıyoruz. Hizmet ve eser siyaseti yapan bir partiyiz aynı zamanda. Siyasette milletin hukukunu korumak, insanımızın hayat standardını yükseltmek, önündeki sosyoekonomik engelleri ortadan kaldırmak için Recep Tayyip Erdoğan önderliğinde bir araya gelmiş kadrolarız.” dedi.
“AK Parti icraatlarıyla bize yetki verilen şehirleri değiştirdik dönüştürdük”
Türkiye’ye hep birlikte yapmış olduğumuz kazanımların arkasında AK Parti teşkilatlarında görev üstlenmiş, yer almış, ‘ben de varım’ demiş her ferdin haklılık ve payı var. Yapılan tüm projelerde destek verip yağmur çamur demeden çalışma gösteren her arkadaşımızın payı var, emeği var. Biz böyle yürüyoruz. Marka değeri yüksek AK Parti icraatlarıyla bize yetki verilen şehirleri değiştirdik dönüştürdük, hem de Türkiye’nin tamamını değiştirdik, dönüştürdük ve Türkiye’ye büyük kazanımlar sağladık. Bunların arkasında teşkilatın her kademesinde görev alan gece gündüz demeden çalışan her birinizin payı var katkısı var.” dedi.
“Başkan adayımıza destek vermek için herkese mutlaka ulaşmamız gerekiyor”
Pazar’da AK Parti Belediyeciliğinin Ekrem Kılıç’ın projeleriyle şahlanacağını belirten Yazıcı “Bize yetki verilen Belediyelerde icraatlarımız ortada hem eser siyasetini hem gönül belediyeciliğini ortaya koyduk. Pazar’da Başkan adayımız Ekrem Kılıç vizyoner projeleriyle ilçemizin çehresini değiştirmekte kararlı. Başkan adayımıza destek vermek için herkese mutlaka ulaşmamız gerekiyor. Erişemediğimiz ulaşamadığımız vatandaşımız olmamalı. Bu seçimler önemli Türkiye’nin ikinci yüzyılının ilk seçimi. Dolayısıyla yeni Türkiye’nin ikinci yüzyılını inşa ederken bu seçimden başarıyla çıkmış bir parti olarak, başarıyla çıkmış bir Rize olarak ve başarıyla çıkmış bir Pazar olarak girmeliyiz” dedi.


Önceki Haber 
Sonraki Haber

Yorumlar

Yorum Yapın