MHP RİZE İL KONGRESİ BAŞLADI


Rize MHP İl Başkanlığı kongresi Kültür Merkezinde yapılırken İl başkanlığı için iki aday yarıştı.

 

 

Rize MHP İl Başkanlığı kongresi Kültür Merkezi salonunda çoğunluğun sağlanması ve iki adayın yarışması ile yapıldı.

    Rize Kültür Merkezi salonunda sabah saatlerinde başlayan MHP İl Kongresine il ve ilçe teşkilatları ile delegelerin yanı sıra MHP Kahramanmaraş Milletvekili Mesut Dedeoğlu, MYK Üyesi Mehmet Mafratoğlu ile Bazı STK Başkanları ile partililer katıldı.

   İl kongresinde tüzük gereği Saygı duruşu, İstiklal marşı ve Divan heyetinin seçilmesi ile kongreye geçildi. Kongrede divan Başkanlığına Kahramanmaraş Milletvekili Mesut Dedeoğlu seçildi. Divanın oluşmasından sonra Faaliyet ve mali raporların ibrası yapıldı.

 

Gündem gereği konuşmalara geçildi, Konuşmalarda eski il başkanı ve MHP Rize Milletvekili aday adayı Cem Kazmaz söz alarak Türkiye gündemi ile ilgili sinevizyon gösteriminin ardından konuşmasında “ Türkiye bölünmeye doğru gitmekte, Güneydoğu”da eşkiyalar devletin elinden bazı mahalleleri alarak buralara devletin güçlerinin girmesini engelledi. Rizeliler olarak, Karadenizliler olarak bölgemize bu bölücülerin girmesine asla izin vermeyeceğiz. 7 Haziran”da yapılacak olan genel seçimlerde devletin başına devlet gelecek” dedi.

 

Yerel hizmetlere değinen Kazmaz Rize belediyesinin 10 numara projelerinin hayal olduğunu belirterek” Nerede 10 numaralar, biz daha bir numara görmedik” dedi.

 

 

    RTEÜ”nde iki gün once yapılan konferansta Atatürk düşmanına söz verildiğini belirten Kazmaz” Cennet ve cehennemin anahtarlarının kendisinde olduğunu savunanlar var. Atatürk düşmanlarına geçit vermeyeceğiz. Konferansta bu zat zehir saçtı ve bunu buraya getirenler bunun sorumluluğunu taşımalı” dedi.

 

Kültür Merkezinde yapılan kongrede iki aday Serkan Birben ve Hasan Şenkaya yarıştı. Her iki aday konuşmalarında ülke gündemi ile ilgili görüşlerini belirtti. Eski İl Başkanı Cem Kazmaz kendisi ile birlikte 2 yıl hizmet veren İl yönetimi, ilçe Başkanlarına birer plaket verdi.


Önceki Haber 
Sonraki Haber

Yorumlar

Yorum Yapın