ÖĞRENCİLER HEM OKUL HEM DE ATÖLYELERİNDE TEKNOLOJİYİ YAKALADILAR


ÖĞRENCİLER OKULDA HİJYEN, ATÖLYELERİNDE TEKNOLOJİYİ YAKALADILAR…

 

 

Rize Belediye Başkanı Prof. Dr. Reşat Kasap, 2016-2017 Öğretim yılı okullarda uygulanan “Kodlarize Projesi” yılsonu il genel festivali, “Beyaz bayrak Projesi” ve “Beslenme Dostu Okul projesi” kapsamında yapılan çalışmaların toplu gösterimine katıldı. Gösterilere Rize Valisi Erdoğan Bektaş’ta katıldı.

“Beyaz bayrak Projesi” ve “Beslenme Dostu Okul projesi” kapsamında yapılan çalışmaların sunumu Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ardından protokol konuşmaları ve komisyon değerlendirmesinden geçen 87 okula Beyaz bayrak ve Beslenme Dostu Okul Belgeleri takdimi ile devam etti.

İlçe Okullarının da katıldığı “kodlarize” projesinin genel festival açılışı da protokol tarafından yapıldı. Öğrencilerin Kodlayarak oluşturduğu bilgisayar oyunları ve robotlarını inceleyen Vali Bektaş ve Başkan Kasap, teknolojiyi esir alma hürriyetine kavuşturma kıvılcımlarını daha şimdiden oluşturmaya başlayan öğrencileri ve okullarda hayat bulan projelere gösterilen emeklerden dolayı Milli Eğitim Müdürü Mustafa Kalender'i tebrik ettiler.

 

 


Önceki Haber 
Sonraki Haber

Yorum Yapın

Yorumlar