ÇAYKUR, VODAFONE’A EMANET


ÇAYKUR VE PANKOBİRLİK’İN DİJİTAL DÖNÜŞÜMÜ VODAFONE’A EMANET

 

 

 

Vodafone Türkiye, mobil teknolojilerin gücüyle, kurumların daha verimli iş yapmasına katkıda bulunacak çözümler sunmaya devam ediyor. Son olarak Türkiye’nin iki önemli kuruluşu olan Çay İşletmeleri Genel Müdürlüğü (Çaykur) ve Pancar Ekicileri Kooperatifleri Birliği (Pankobirlik), makineler arası iletişim çözümleri ve veri analiz süreçlerinde Vodafone teknolojisini tercih etti. Böylelikle, Çaykur ve Pankobirlik tarafından daha önce manuel olarak yürütülen veri toplama ve analiz süreçleri dijital ortama taşınarak, maliyet avantajı ve verimlilik artışı sağlanacak.

 

 

 

15 Ocak 2016 – Vodafone, Türkiye'nin kurumlarının daha etkin, daha verimli ve daha az maliyetli iş yapmasına katkıda bulunacak, en yüksek vatandaş memnuniyetini ve sosyal faydayı sağlayacak çözümler sunmaya devam ediyor. Son olarak Türkiye’nin iki önemli kuruluşu olan Çay İşletmeleri Genel Müdürlüğü (Çaykur) ve Pancar Ekicileri Kooperatifleri Birliği (Pankobirlik), makineler arası iletişim (M2M) çözümleri ve veri analiz süreçlerinde Vodafone teknolojisini tercih etti. Böylelikle, Çaykur ve Pankobirlik tarafından daha önce manuel olarak yürütülen veri toplama ve analiz süreçleri dijital ortama taşınarak, maliyet avantajı ve verimlilik artışı sağlanacak.

 

Vodafone Türkiye İcra Kurulu Başkan Yardımcısı Engin Aksoy, şunları söyledi:

 

“Vodafone Türkiye olarak, Dijital Dönüşüm Hareketi'yle ülkemizde bireylerin hayatına değer katarken, kurumların da verimliliğini artırmayı ve ülke ekonomisinin global gücüne katkı sağlamayı hedefliyoruz. Veri yönetimi süreçlerini dijital ortama taşımak, çalışanlar için iş yükünün hafiflemesi, maliyetlerin düşürülmesi ve verimliliğin artması anlamına geliyor. Mobil iletişim, tarımdaki sorunların ele alınmasında ve süreçlerin geliştirilmesinde son derece önemli fırsatlar sunuyor. Bu doğrultuda son olarak, tarım sektöründe iş süreçlerini dönüştürerek dijital geleceğe hazırlanmalarına yardımcı olmak amacıyla iki önemli işbirliğine imza atarak, Çaykur ve Pankobirlik gibi alanlarında lider iki kurumun veri analiz süreçlerini Vodafone teknolojileriyle dijitalleştiriyoruz. Bu sayede her iki kurumun da zamandan tasarruf etmelerini ve bilgi yönetimi açısından verimli sonuçlara ulaşmalarını sağlayacağız. Bu işbirliklerinin kurumların dijitalleşmesinin yanında, Türkiye'de tarımsal ve kırsal kalkınma hamlesinin hızlandırılmasına da önemli katkılar sağlayacağına inanıyoruz. Dünyanın en ileri mobil teknolojileriyle, Türkiye’de ve dünyada herkese daha iyi bir gelecek için ilham vermeyi sürdüreceğiz.”

 

Çay toplama süreçlerinde veriler en doğru şekilde online iletilebilecek

 

Türkiye çay sektörünün lider kuruluşu Çaykur, Vodafone M2M çözümleri ile 3.000 farklı lokasyondaki çay alım ve toplama operasyonlarını kurum merkezine doğru ve verimli bir şekilde online iletebilecek. Vodafone’un 1.450 M2M hattı aracılığıyla kuruma özel çözüm ile birlikte veriler online olarak anlık ve doğru bir şekilde kurum merkezine iletiliyor. Böylelikle, online ve en doğru şekilde iletilen veriler, çay üreticilerine doğru miktarlarda doğru ödeme yapılmasını sağlayarak, verimlilik ve maliyet avantajı imkanı veriyor. Yenilikçi teknolojilerle oluşturulmuş bu çözümle Çaykur ve KoçSistem ile birlikte sektörde bu kapsamda bir ilke imza atılmış oldu. Yüksek teknoloji ile uçtan uca otomatize bir çözüm devreye alınarak kurumun marka değerine katkı sağlandı. Üretim planı dışında alımların minimuma indirgenmesi sağlandı. Üreticiler arasında adalet sağlanıp kurumun üretici gözündeki itibarı artırıldı. Yüz tanıma ve GPS kontrolü ile alım personelinin takibi ve verimliliği izlenebilirken; çay alımı planlı hale getirildi ve üretim ihtiyacına göre alım yapılması sağlandı. Satın alınan çay miktarının kalitesi artırıldı, alınan çay miktarının net olarak belirlenmesi sağlandı. Çay alımı esnasında girilen bilgilerin anlık olarak merkezi sisteme aktarılması sağlandı.

 

Pankobirlik’in veri yönetimi Vodafone Veri Merkezi üzerinden sağlanacak

 

Pancar üretimi ve kooperatifçiliğinde lider kuruluş Pankobirlik ise, stok kontrolü, satış ve ciro yönetimi gibi operasyonel işlemlerini Vodafone veri merkezleri üzerinden sağlanan hizmetlerle tek bir merkezden yönetebiliyor. Bu sistemlerin erişilebilirliği Vodafone veri merkezleri üzerinden sağlanmakta olup, sistem güvenliği ise Vodafone’un uzman kadrosu ile başarıyla sağlanıyor. 36 ay sürecek Pankobirlik işbirliği kapsamında; Birliğe bağlı Kooperatifler ve mağazaları, kesintisiz ve güvenli bir şekilde Vodafone Veri Merkezleri üzerinden sunulacak kurumsal uygulamalarına erişim sağlayabilecek.


Önceki Haber 
Sonraki Haber

Yorumlar

Yorum Yapın