Vergi Borcu Yapılandırmasında Son Gün Cuma


 Rize Sosyal Güvenlik İl Müdürü Mustafa Bakırcı, daha önceki yapılandırmaya başvurmayan vatandaşlara ikinci bir şans tanıyan borç yapılandırma için başvuru süresinin yarın (Cuma günü) dolacağını söyledi...

 

Rize Sosyal Güvenlik (SGK) İl Müdürü Mustafa Bakırcı, yaptığı açıklamada daha önceki yapılandırmaya başvurmayan vatandaşlara ikinci bir şans tanıyan, bazı kamu alacaklarını yeniden yapılandıran yasa için başvuru süresinin 30 Haziran Cuma gecesi 24.00’te (yarın) dolacağını söyledi. Bakırcı, Cuma günü saat 24:00'e kadar SGK Rize İl Müdürlüğü ile Çayeli, Pazar ve Ardeşen Sosyal Güvenlik Merkezlerinin yapılandırma müracaatları için açık olacağını kaydetti.

6736 Sayılı Kanun Kapsamı Borçlarını yapılandıranlara uyarılarda bulunan Bakırcı, yapılandırmanın bozulmaması için yapılandırmada bulunanların İkinci Taksit Ödeme son günü olan 30 Haziran 2017 Cuma günü ödemelerini yapmaları gerektiğini kaydederek, “18.05.2017 tarihli 7020 sayılı Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılması ile Bazı Kanunlarda Ve Bir Kanun Hükmündeki kararnamede Değişiklik yapılmasına Dair Kanun 27.05.2017 tarihli 30078 sayılı Resmi Gazete’de yayınlanarak yürürlüğe girmişti. Sosyal Güvenlik Alacaklarında 01.06.2017 tarihinde başlayan başvurular 30.06.2017 Cuma günü sona erecektir. Borçlu işverenlerimizin, sigortalılarımızın ve emeklilerimizin bu fırsatı kaçırmaması gerekmektedir. İşverenlerimizin e-bildirge üzerinden internet ortamında, sigortalılarımızın da e-Devlet üzerinden müracaat yapabiliyor. Rize Sosyal Güvenlik İl Müdürlüğü olarak son başvuru tarihi olan 30 Haziran 2017 Cuma günü saat 24:00'e kadar İl Müdürlüğümüz ile Çayeli, Pazar ve Ardeşen Sosyal Güvenlik Merkezlerimizde Kurumumuza Borçlu İşveren, Sigortalı ve Emeklilerimizin yapılandırma müracaatları için hazırda bulunacağız. Gelin kolaylaştıralım, hiç bir işveren, sigortalımız ve emeklimiz ile icralık olmayalım. Devletin verdiği prim teşviklerinden yararlanalım” dedi.

İl Müdürü Bakırcı, 6736 Sayılı Kanun Kapsamı Borçlarını yapılandıran İşveren ve sigortalıların yapılandırmalarının bozulmaması için ikinci Taksit Ödeme son gününün de 30 Haziran 2017 tarih olduğunu, kanun gereği ilk iki taksitin süresinde ödenmesi gerektiğini, kurumda tahsilat yapmadıklarını, anlaşmalı tahsilat yapan bankalar kanalıyla ikinci taksitlerin de süresinde ödenmesinin işveren ve sigortalıların menfaatinde olacağını belirtti.


Önceki Haber 
Sonraki Haber

Yorumlar

Yorum Yapın