Sedat Peker, sözde milliyetçilerin kirli pazarlığını anlattı


Sedat Peker, sözde milliyetçilerin kirli pazarlığını anlattı: 
 "Bahçeli'nin reddettiği teklifi, kabul ettiler"
Kahraman şehit polis memuru Fethi Sekin’in babasını ağırlayan Sedat Peker, gerçekleştirilen ziyarette 31 Mart'ta yapılacak olan yerel seçimlere dair önemli açıklamalarda bulunarak, Millet İttifakı çatısı altında bulunan siyasi partilerin, ülkenin geleceğini hiçe sayan kirli pazarlığa dikkat çekti. 
PKK’nın sivil uzantısı olan HDP ile işbirliği yaparak masaya oturan CHP ve İYİ Parti’nin kirli yüzünü anlatan Peker, vatandaşları ülkenin geleceğini tehlikeye düşüren pazarlıklara karşı uyararak, “Belki bir iki tane daha fazladan belediye başkanlığı kazanırım hayaliyle HDP'nin açık desteğini kabul eden sözde İYİ Parti'nin Genel Başkanı Meral Akşener'e ‘milliyetçi lider’ diye övgüler diziyorlar. Kıymetli dostlarım seçimlerde vereceğiniz oyu önemsiz bir şey olarak görmeyin. Bu dünyada vicdanen hak dünyada da Yüce Mevla’nın huzurunda ise sizi çok kötü, mahcup durumlara düşürebilecek şekilde lütfen oy kullanmayın” diyerek çağrıda bulundu. 
Devlet Bahçeli’ye ahlaksız teklif
Sözde liderlerin kirli pazarlıklarına MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’yi de alet etmek istediklerine dikkat çeken Peker, “Ahmet Davutoğlu'nun liderliğindeki AK Parti'nin girdiği Başbakanlık seçiminde AK Parti'nin tek başına iktidar olacak oyu alamaması üzerine, Kılıçdaroğlu partisinin seçimden ikinci olarak çıkmış olmasına rağmen MHP'nin bilge lideri Sayın Devlet Bahçeli'ye 'Sen başbakan ol, senin başbakanlığında bir hükümet kuralım. HDP de bize dışarıdan destek verecek' dediğinde sayın Bahçeli bu teklifi yani başbakanlığı elinin tersiyle itmişti. ‘Kendilerini Atatürk resimleriyle, bozkurt resimleriyle kamufle eden bir çok FETÖ’cü hesap PKK'nın sivil uzantısı HDP'nin desteği ile başbakan olacaksam bunun tarih önünde vebali olur" diyerek başbakanlığı elinin tersiyle iten Devlet Bahçeli'yi saygısızca yakıştırmalar yaparken, ‘belki bir iki tane daha fazladan belediye başkanlığı kazanırım’ hayaliyle HDP'nin açık desteğini kabul eden sözde İYİ Parti’nin Genel Başkanı Meral Akşener'e ‘milliyetçi lider’ diye övgüler diziyorlar. Bir tarafta bir iki belediye için bölücülerle iş birliği yapan sözde milliyetçiler, diğer tarafta ise koskoca başbakanlığı elinin tersiyle iten MHP Genel Başkanı Sayın Devlet Bahçeli... AK Parti ve MHP'nin oluşturduğu Cumhur İttifakı'nı kutsal değerlerimiz ve çocuklarımızın geleceği için her ne olursa olsun ölümüne desteklemeliyiz” ifadelerine yer verdi.

Önceki Haber 
Sonraki Haber

Yorum Yapın

Yorumlar