ŞIRNAK, CUDİ CUP ULUSAL TENİS TURNUVASINA EV SAHİPLİĞİ EDECEK


ŞIRNAK, CUDİ CUP ULUSAL TENİS TURNUVASINA EV SAHİPLİĞİ EDECEK..


Vali Ali Hamza Pehlivan, 20 – 23 Mayıs tarihleri arasında Şırnak Ilinde gerçekleştirilecek olan Cudi Cup Ulusal Tenis Turnuvası ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Vali Pehlivan, Şırnak Belediye Başkanı Mehmet Yarka ve Şırnak Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Emin Erkan ile birlikte Şırnak Üniversitesi Yerleşkesinde bulunan Spor Kompleksini ziyaret ederek tenis kortlarında turnuva ile ilgili olarak basın mensuplarına açıklamalar yaptı.

20 – 23 Mayıs tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan Cudi Cup Ulusal Tenis Turnuvası vesilesiyle ziyaret ettiği kompleks ve tenis kortlarıyla ilgili yetkililerden bilgi alan Vali Pehlivan, Şırnak olarak böylesine güzel bir organizasyona ev sahipliği yapmaktan mutluluk duyduğunu ifade ederek organizasyonun Şırnak İlimize hayırlı ve uğurlu olmasını diledi, müsabakalarda yer alacak bütün sporculara başarılar diledi.

İnceleme sonrası basın mensuplarına konuşan Vali Pehlivan;

“Bugün 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı. Öncelikle başta ülkemizin gücü, güçlü ve aydınlık yarınlarımızın teminatı sevgili gençlerimizin, Şırnaklı hemşehrilerimizin ve Aziz milletimizin bayramını kutluyorum. İyiliklere, güzelliklere, hayırlara vesile olmasını diliyorum.

Bu hafta malum gençlik haftası. Gençlik haftasını pandemi şartlarına uygun, önceki yıllara göre daha mütevazı faaliyetlerle icra etmeye çalışıyoruz. Bu vesileyle 19 Mayıs 1919 yılında kurtuluşun ilk adımını atan, Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, Milli Mücadele kahramanlarımızı, bütün şehitlerimizi, gazilerimizi saygıyla, rahmetle, minnetle yad ediyoruz. Gençlerimizle bu hafta vesilesiyle pandemi şartlarına uygun şekilde bir araya gelip söyleşiler gerçekleştirdik.

Birtakım faaliyetlerle bu haftamızı ve bayram günümüzü icra ediyoruz.
Yarın itibari ile de Şırnak ilimiz için bir ilk niteliği taşıyan Cudi Cup Ulusal Tenis Turnuvasını gerçekleştireceğiz.

Bu turnuva geçtiğimiz yıl şu anda içinde bulunduğumuz tesislerle ilgili çalışmaları başlattığımızda oluşan bir fikirdi. O zaman Şırnak Üniversitemiz bünyesinde bulunan bu spor alanında tenis sporunun teşvik edilmesi, geliştirilmesi bağlamında bazı adımlar atma gayreti içerisinde olduk. Gençlik ve Spor Bakanlığımıza bir proje teklifi götürdük. Başta Sayın Bakanımız olmak üzere ilgili birimler, sağ olsunlar, projemize sıcak baktılar ve buradaki altyapı çalışmalarını başlattık. Bu süreçte Tenis Federasyonu Başkanımız İlimize geldi. Madem böyle tesisler yapılıyor, tenis sporu teşvik ediliyor, daha iyi noktalara gelmesi konusunda çalışmalar yapılıyor, bir organizasyon yapabilir miyiz konusunda bilgi alışverişinde bulunduk. O dönem aynı zamanda Sayın Cumhurbaşkanımızın himaye ve destekleriyle hayata geçirilen kamu yatırımları ve bu bağlamda güvenlik alt yapı yatırımları kapsamında Sayın İçişleri Bakanımıza sunduğumuz ve desteklerini aldığımız güvenlik projesi ile Cudi Dağının zirvesine, Hz. Nuh’un Gemisinin oturduğu Sefine bölgesine yol, güvenlik kulesi yapmak suretiyle güvenli erişimin sağlanması ile ilgili çalışmaları başlatmıştık. Şu anda yanı başında bulunduğumuz Cudi’nin terörden temizlenmesi, güvenli hale gelmesi ile ilgili çalışmalar hummalı bir şekilde devam ediyordu.
Yıllardır terörle mücadele eden kahraman güvenlik güçlerimizin çalışmalarıyla Cudi’nin zirvesinde Allah’a şükür yurdumuzun her yanında, ilimizde de Kato’da, Gabar’da, Namaz Dağında olduğu gibi Cudi’de de bayrağımız dalgalanıyor.

Bundan böyle inşallah Cudi’nin iyi haberlerle, iyi gelişmelerle, güzel faaliyetler ile anılması adına bu etkinliğimizin adını da Cudi koyduk. Etkinliğimiz Cudi Cup Ulusal Tenis Turnuvası adı altında gerçekleştirilecek.

Kayıt yaptıran sporcuların sayısına bakınca ilgili arkadaşlar bugün itibariyle 150’yi aştığını ifade ettiler.

Yarından itibaren müsabakalar başlayacak. Federasyon yetkilileri, hakem heyeti bugünden itibaren ilimize gelmeye başladılar.

Turnuvamızın resmi açılışını inşallah Gençlik ve Spor Bakanımız Sayın Mehmet Muharrem Kasapoğlu’nun teşrifleri ile gerçekleştireceğiz.

Gençlik haftasındayız. Bu vesileyle ifade edelim ki Türkiye’nin en genç 2 ilinden biri Şırnak’ta gençlerimizin her alanda kendini yetiştirmesi ve geliştirmesini çok önemsiyoruz.

Spor da bu alanlardan birisidir. Şırnak’ın bir sloganı var. Bugüne kadar devletimizin her alanda yapmış olduğu çalışmalarda önemli gelişmeler kat etti, önemli işler başardı ve hala ‘Şırnak Başaracağım Diyor’, ‘Sporda da Şırnak Başaracağım Diyor’.

20-23 Mayıs tarihleri arasında icra edecek olduğumuz  CudiCup Ulusal Tenis Turnuvası etkinlikleri kapsamında Türk Yıldızlarının 22 Mayıs Cumartesi günü saat 16.00’da Şırnak semalarında bir gösterisi olacak. Bu gösteri bulunduğumuz her yerden izlenebilecek.

Vatandaşlarımızın herhangi bir yere gitmelerine gerek olmayacak, bulundukları yerlerden gözleri semada olacak.

İnşallah bu hafta etkinliklerimize renk katacak, Türk Yıldızlarının gösterisini hep birlikte izleyeceğiz. Bu vesileyle Genelkurmay Başkanlığımıza, Hava Kuvvetleri Komutanlığımıza da teşekkürlerimi iletiyorum.

Sporun sadece bir iki branşında değil, tesislerimizin daha da gelişmesi ile birlikte tenis de dahil olmak üzere bütün branşlarda gençlerimizin spor yapmasını önemsiyoruz. Onların gelişim sürecinde sporun çok önemli katkısı olduğuna inanıyoruz. Sporun aynı zamanda da kardeşliği, dayanışmayı, dostluğu pekiştirdiğini de biliyoruz.

Geçen yıl yaptığımız organizasyonlara yurdumuzun çeşitli illerinden katılım olmuştu. Aynı şekilde bu şampiyonamıza da yurdumuzun bütün bölgelerinden, illerinden katılımlar söz konusu. Bu da bizi ziyadesiyle sevindiriyor.

İlimizde sağlamış olduğumuz güvenlik ve huzur ikliminin inşallah kalıcı hale gelmesi, yarınlara taşınması bağlamında da yine sporun önemine, katkısına inanıyoruz. İlimize gelecek olan sporcularımıza, kulüplere, hakemlerimiz de dahil olmak üzere tüm sporuna gönül vermiş olan bütün herkese şimdiden hoş geldiniz diyorum.
Şırnaklı hemşehrilerimizin misafirperverliğinde kendilerini burada görmekten, ağırlamaktan büyük mutluluk, memnuniyet duyacağız. İnşallah bu ve benzeri faaliyetler ilimizde artarak devam edecek.
Bu vesileyle başta sayın Gençlik ve Spor Bakanımız olmak üzere bütün Bakanlık yetkililerine, Tenis Federasyonu Başkanı ve ekibine teşekkürlerimi sunuyorum.

İlimizde de bu faaliyetleri birlikte icra ettiğimiz Belediye Başkanımızın şahsında Belediye Başkanlığımıza, Sayın Rektörümüzün şahsında Şırnak Üniversitemize, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğümüze, Tenis Derneğimize, katkısı ve emeği olan herkese teşekkür ediyorum. Diğer birçok konuda olduğu gibi bu turnuvayı da kolektif bir çalışma ile hayata geçiriyoruz. Cudi Cup Ulusal Tenis Turnuvasının İlimize,tenis sporcularına,tenis severlere hayırlı ve güzel bir turnuva olmasını diliyorum..” dedi.


Önceki Haber 
Sonraki Haber

Yorumlar

Yorum Yapın