6 PUANLIK MAÇLARI ALIP PEKALA LİGDE KALABİLİRİZ!


 

6 PUANLIK MAÇLARI ALIP PEKALA LİGDE KALABİLİRİZ!

Süper Ligin 15. Haftasında farklı Fenerbahçe mağlubiyeti sonrasında Teknik Direktör Hamza Hamzaoğlu’nun ”Fenerbahçe bizim rakibimiz değildi” mealinde ki sözleri camiada çok tepki topladı.

Evet, ligin son sırasında 10 puanla demir atmış vaziyetteyiz. Yerimiz de, oynadığımız oyunda hiç de iç açıcı değil. Maç başına 0,67 puan. Kötünün de kötüsü.

Ama bu kötümser tabloya karşın ligde kalmak için yeterince şansımız da var.

Hoca’nın maçtan sonra ki tepki alan ancak hedef belirten cümlesi gerçekçidir. Futbolu sadece sahada oynanan top olarak görmemek lazım, işin stratejisini, hesabını kitabını da yapmak lazım. Çaykur Rizespor’un bu yıl Süper Ligde ki rakipleri halen 20 puanın altında olan tüm takımlardır. Bu takımlarla oynanacak müsabakalara odaklanılmalıdır. (Diğerlerini boş ver anlamına gelmez)

38 haftalık mücadelenin sonunda geçmiş yıl rakamlarından hareketle kümede kalmak için 41 puanı aşmak gerekiyor. Kalan 23 haftada bu 31 puanı alabilmek pekala mümkün.

Ama önce ilk yarının kalan 4 müsabakasından en az üçünü almak şart.

İçerde Göztepe, Malatya ve Antep’le oynayacağız. Üçü de direk rakibimiz ve kazanmamız gereken 6 şar puanlı maçlar bunlar. Bir de Sivas deplasmanımız var.

Alınabilir 9 puanla ilk yarıyı 19 puanla kapatırsak, ikinci yarı da hedef 23 puan olacak.

Pekala bu hedef yakalanabilir ama bu kadro ile ben de zor olacağını düşünenlerdenim.

Hamza Hamzaoğlu, bu ligin en değerli hocalarından biri. Ancak kendisine teslim edilen kadronun çok çok yetersiz olduğu, az buçuk futbol bilen her kesçe fark ediliyor. Çok ama boş adam alınmış sezon başında, önceki sezonlarda da olduğu gibi.

Eğer ligde kalmak isteniyorsa (ki, kalınmalı, alt kümede bu maliyetleri karşılayabilmek olası değil) devre arasında ama ikinci yarı başlamadan takıma 5 banko oyuncu dahil edilmiş olmalı.

Yoksa gerçekten işimiz zor; kent belki de tek sosyal aktivitesi, bütünleştirici unsuru futboldan büsbütün koparılmamalı.

Öyleyse ilk hedef bu hafta ki 6 puanlık Göztepe maçı. İzmir’e Altay yetsin!

Recep Ali Aksoylu


Önceki Haber 
Sonraki Haber

Yorumlar

 1. 1 0
  {usertitle}

  saldıray

   7 Aralık 2021 15:11
       

  evet daha önce yaptık yine yapabiliriz ama o zamanki hava şimdi yok oinanmış hocada yok oyuncu grubuda hatta ilk önce yönetimde yok soyadımıkoydum demekile olmuyorki yönetim oyuncuların kuklası olmuş bazen rest çekmek gerek bu oyuncu grubunun çoğu kafasında rizespor diye derdi olmayan grup bir muriç varmı yok bir azubuke varmı yok chedchu varmı yok awaziem varmı meljnak yok moroziuk yok sen gökhana remy boldrine phajanpoloya cemaliye phiriyemi güvenerek bu savaşa çıkacan hele defans hattı holmen ilemi olacak boş verin allah aşkına bu takıama direk oynayacak 2 stoper 1 sağ bek 1 solbek 1 santrafor 1 acık ve 1 6 numara lazım kaliteli ve direk takımakatkı verecek adamlar olmalı eee kim alacak kim yapacak böyle biroperasyon fahrimi o batuma devam başkanmı oda istanbulda tanıdıklarının tavsiyesine bakar hoca dersen psikolojik desteğe ihtiyacı var buda demekki bu iş çok zor  ama imkansızmı değil yeterki inanalım evet bu hafta göztepeyi mutlaka yenmeliyiz ama diğer takımlara benzemez iyioyun oynuyorlar iyi ve kalitelioyuncuları var özellikle halili iyi kapatmalıyız ama bizde bunu yapabilecekkapasite yok tek teselli gökhanın iyileşip sağ beke dönmesi baiono nun orta sahaya geçmesi olur belkiobiraz ateşler işimiz zor çokzor 4maçtan en az 7 puan almalıyızki devre arası 3-5 kaliteli direk oynayacak transferle lige tuıtuna biliriz bekliyoruz

Yorum Yapın