YAPI KREDİ ALTIN GÜNLERİ RİZE’DE


 

 

 

YAPI KREDİ ALTIN GÜNLERİ RİZE’DE

 

Altınlarını Yapı Kredi’ye getiren banka müşterileri, her çeşit hurda altınlarını bozdurmadan değerlendirebiliyor. Altınların çalınma ve kaybolma riskinin ortadan kalkmasının yanı sıra alım-satım işlemi olmadığı için kur kaybına uğramadan değerleniyor, istendiği zaman nakde çevrilebiliyor.

 

Yapı Kredi’nin müşterilerine özel olarak hazırladığı Altın Mevduat Hesabı kapsamında düzenlenen Altın Günleri 2016 yılında da Türkiye’nin dört bir yanında devam ediyor. 1 – 2 Mart tarihlerinde Rize’de Yapı Kredi Rize Şubesi’nde gerçekleşecek etkinliğe kıymetli metallerin üretimi ve alım-satımını yapan Nadir Metal Rafineri’nin eksperleri katılıyor. Eksperler, çeyrek, yarım ve/veya cumhuriyet altını, bilezik, yüzük, kolye gibi ziynet eşyalarını getiren banka müşterilerinin altınlarını değerlendirecek.

Şubelere getirilen altınların 24 ayar karşılığı saf altın miktarı Nadir Metal eksperleri tarafından hesaplanarak tutanağa yazılıyor. Yapı Kredi de altınların değerini miligram olarak müşterinin altın hesabına yatırıyor. Müşteri, fikrini değiştirirse aynı gün içerisinde saat 16.00’a kadar altınlarını geri alabiliyor. Altınların altın olarak geri çekilmesi durumunda bu işlem sadece 1 kg ve katları şeklinde yapılabiliyor.

 

Yapı Kredi’nin bu etkinliği sayesinde banka müşterileri altınlarını bozdurmadan hesaplarında değerlendirebiliyor. Bu sayede altınlar zarara uğramadığı gibi çalınma veya kaybolma riskleri de ortadan kalkıyor. İstendiği zaman nakde çevrilebilen altınlar, alım-satım işlemi olmadığı için kur kaybına uğramıyor. Yapı Kredi Altın Hesaplarına banka şubelerinin yanı sıra 7 gün 24 saat İnternet Şubesi, Telefon Bankacılığı, Mobil Şube ve ATM’lerden de ulaşılabiliyor. Altınların 100.000 TL’ye kadarı mevduat güvencesi altına alınıyor.

 

Etkinlik hakkında daha fazla bilgi için yapikredi.com.tr adresini ziyaret edebilir, Yapı Kredi Rize Şubesi ile iletişime geçebilirsiniz.

 

YAPI KREDİ RİZE ŞUBESİ

Yeniköy Mahallesi Tevfik İleri Caddesi No:4 Rize

Telefon: 0464 213 00 87

Fax: 0464 212 38 42

 

Bilgi için: Artı İletişim Yönetimi / 0212 347 03 30 / [email protected]


Önceki Haber 
Sonraki Haber

Yorumlar

Yorum Yapın