BEYLER GEREĞİNİ YAPIN


 

Aldığı başarısız sonuçlarla Süper Lig’in başından beri ligin dibine demir atan bununla da adeta sırat köprüsünde yürüyen Rizespor Ankaragücünü de yenemedi. Kazanmaktan başka şansı olmayan yeşil-mavililer özellikle maçın ilk yarısında çok etkisiz bir futbol ortaya koydu. Gol atıp kazanma isteği takımın üstünde müthiş bir telaş oluşturmuştu. Bu telaşla da fazla bir şey yapamadı.


Kontrollü oynamaya çalıştı ama telaş ve heyecan yapmak istediği hiçbir şeyi yapmasına izin vermedi. Karşılaşmanın ilk yarısında organize atak geliştiremeyen Rizespor hücumda da etkili olamadı. Rakip kaleyi bulan tek bir şut bile atamadı. Konuk takım ise bulduğu bir pozisyonu değerlendirerek devreyi önde kapattı.


İkinci yarıya Okan Buruk Samido’yu alarak başladı. Taraftarın desteği ile Rizespor bu yarıda rakip kalede gol aradı. Aradığı golü de Aminu Umar ile bularak beraberliği yakaladı. Bu gol hem taraftarı hem de takımı ateşledi. Ardından SAmido’nun düşürülmesi ile penaltı kazanıldı. Daha önce Rizespor aleyhine olan VAR Sistemi bu kez penaltıyı verdi. Ancak gel gör ki 10 numara Boldrin penaltıyı kaleciye teslim etti. Bu takımın kalitesi de kapasitesi de bu kadar.


Yetenekleri yok…

Beceriksizler takımı…
Bir penaltıyı atamazsan…


Zaten gol atmakta çok büyük zorluk çekiyorsun, şimdi de penaltıyı atamıyorsun.


Yazık, yazık… Harbi yazık.


Kapasiteleri bu kadar olan bu futbolculardan bundan sonrası için de daha fazlasını beklemek hayal olur.


Sorarım size; bu maçı kazanamayacaksın da hangi maçı kazanacaksın?


Okan Hoca’nın elinde bir kadro var, her türlü denemeyi yaparak elinden geleni yapmaya çalışıyor. Ama bundan fazlasını yapacak futbolcuların yok.


Ve bir maç daha böyle beraberlikle bitti.


Çanlar çok erken çalmaya başladı.


E tabi bir de ekonomik sıkıntılar da var. Parasını alamayan futbolcu da ancak bu kadarını yapıyor.
Alt liglerde bile bu kadar kötü bir futbol oynanmaz.


Durum çok vahim… Çok ciddi önlemler alınır mı, alınmaz mı? Ne olur, ne olmaz? Kestirmek de çok zor. Ama Rizespor bu görüntüsüyle köyüne, geldiği yere hızlı adımlarla yola çıktı…
Beyler kendinize gelin. Sadece futbolcular değil Başkanından yöneticisine, milletvekillerinden camianın önde gelen isimlerine kadar gerekeni yapın. Başta da Başkan Hasan Kartal ve Rizespor ile yakından ilgilenen Osman Aşkın Bak. Ekonomik sorunları çözün, devre arasında bu takımı düştüğü bu durumdan kurtarmanın yollarını bulun. Yoksa bunun bedelini çok ağır ödersiniz.


Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 80 milyonluk Türkiye’yi yönetiyor, Avrupa’ya, Amerika’ya meydan okuyor, ama biz burada bir Rizespor’u yönetemiyoruz.


Beyler, gereğini yapın!Önceki Haber 
Sonraki Haber

Benzer Haberler

Yorum Yapın

Yorumlar

 1. 0 0
  {usertitle}

  ekremd

   6 Aralık 2018 16:50
       

  bu futbolcuları alanlar körmüydu.yoksa rizespor üstünden kara paramı aklarlar bilmem. yada rizespora garazları var.  şimdide birer birer kaçıyorlar  öylemi. acaba