Bütün Karadenizin Beklediği Müjde


 


Bütün Karadenizin Beklediği Müjde

Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan, 5 günlük Rize ve Trabzon İl Kongreleri’ne de kapsayan gezi ve inceleme programı için baba ocağında geldi. Haliyle sadece Rize, Trabzon değil, Samsun, Ordu Giresun ve Artvin’de yaşayan insanların dikkati üzerinde. Makus talihini yenemeyen bu vilayetler göç vermeye devam ediyor. Türkiye nüfusunun atış oranı ile karşılaştırın manzarayı görürsünüz. Ne bekliyor Doğu Karadeniz’de yaşayanlar? Diğer bölgelerde olan imkanların Doğu Karadeniz’e de olmasını istiyorlar. En başta altyapı yatırımı olarak trenle tanışmak istiyor Karadeniz insanı. Sadece Zonguldak ve Samsunun tanıştığı trenle bütün Karadeniz vilayetleri buluşmak istiyor. Başka hiçbir söz yüreğine yer etmez Karadenizlinin. Döşenen har raydan kendine düşecek paya bakıyor Karadenizli. Öncelik tren yoludur elbette. Ülkemizin geldiği gelişme çizgisinin bu çok pahalı yatırımı kaldıracak düzeyde olduğunu düşünüyor Karadeniz insanı. Yatırım programına alınan tren yolları listesinde olmamamı çok üzüyor insanımızı. Devletin niyetinin değişmesini istiyor. Tren yolunu Karadeniz’in hak ettiğini düşünüyor insanımız. Kalkınmasını döşenecek raylarda görüyor Karadeniz insanı.

Hızlı trenin Samsun’a gelmesi ile düşünce Samsunda Sarpa devam edilmesi yönündedir. Bazı çevreler devletin aklını yapılacak bir dikey hatla( Trabzon Erzincan) çelmeye çalışıyor. Sadece iki vilayet iki kazaya hitap edecek bu tren yolu hattının adının anılması büyük moral bozukluğuna sebep oluyor. Yönetenler bu ayrıntıya dikkat etmesi lazım. 8-10 vilayet 60-80 kazanın istifade edeceği bir hattın devletin gündemine alınmasını bir tek kişi sağlayabilir. Devleti yapılacak bir büyük yanlıştan ancak ve ancak

Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan kurtarabilir. Elbette ve kesinlikle Erzincan Trabzon hattı da yapılsın ama Samsun Sarptan önce devletin dilinde olmasını istemiyor Karadenizli. Siyasetin eğer oy kaygısı varsa Samsun Sarpı gündemine alması lazım. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan Rize ve Trabzon’da İl kongrelerine katılacak. Eğer satır aralarında Samsun Sarp’ı dile getirirse bütün Karadeniz’i sevince boğacaktır. Bütün Karadeniz halkı bu müjdeyi Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’dan beklemektedir.

Metin TOPÇU


Önceki Haber 
Sonraki Haber

Yorumlar

Yorum Yapın