Rahmi Başkan Güzel İşler Yapıyor

Rahmi Başkan Güzel İşler Yapıyor

 
Dünyanın en yaşanabilir şehirleri sadece estetik ve ekonomik unsurlar değil, iyi şehircilik planlaması ve 24 saatlik metabolizma da kriterler arasında.
Bir şehri yaşanabilir kılan şey nedir? Coğrafyası, havası ve suyu mu? Ekonomisi mi? Yoksa sabahlara kadar süren gece hayatı mı?
Elbette sorunun tek bir cevabı yok. Günümüzde 1-2 değil, onlarca kritere bakılarak bir şehrin ‘yaşanabilirliği’ ölçülüyor. 
Şehirlerdeki hareketliliği nasıl düzenlersek şehirler daha yaşanabilir yerler olabilir? 
Bisikletli ve yürünebilir şehirler, motorsuz ulaşım kentlerdeki yaşanabilir rolü belirliyor.
Suç oranı düşük, eğitim kaliteli, yeme-içme kültürü gelişmiş bir kent yaratmada neredeyiz? Ayrıca genç iş kültüründe girişimcilik ve yaratıcılığa yer veriyor muyuz?
Rize’de elbette bu konularda alınacak çok mesafe var.
Rahmi başkan buraya kadar sırladığımız ölçütlerde başarılı bir grafik çizdi, şehir merkezinde yapılan kentsel dönüşüm Rize’nin cazibesine olağanüstü bir değer kattı.
Belediyemizin gelirlerinde önemli katkılar sunacak çözümlere odaklandı, başarılı oldu.
Etkili dokunuşlarla şehrin dört bir yanında insanların huzurlu bir şekilde vakit geçirebileceği mekanlar oluşturdu. Bu hem insanlar arasında diyalogu güçlendirdi hem de hemşerilik duygusunu geliştirdi.
Bugün Rize’de hoşça vakit geçirilecek tesisler var. Eskiye nazaran insanlar daha moralli ve neşeli.
Rahmi başkanın önünde büyük değişimi gerçekleştirecek zorlu işler var. Kent merkezinin yıkılmaya yüz tutmuş binalarının ve eski yapılarla kötü bir şehir intibaını veren mahallelerinin bir an önce kentsel dönüşüme alınması meselesi var. Çok büyük yatırımı, organizasyonu gerektiren bu devasa dönüşüm, Rize’yi gelecek yıllara taşıyacak önemli bir adımdır. Siyasilerle yakın diyaloğu Rahmi başkanın bunu da başaracağına olan inancı yükseltiyor.
Yerel seçimlerde tartışmasız aday olmalıdır.
Eğer bir başka seçenek düşünülürse bu sadece Rize’ye zarar verir ve affedilmez bir hata olur.
Bir şehri bir yerden alıp üst sıralara taşımanın en güzel örneği Rahmi beydir.
Genel seçimlerde vekil adaylığının Rize’ye zarar vereceğini söyledik. Rize elindeki bu fırsatı heba etmemeli dedik. Bir dönem daha görev yapması Rize için elzemdir dedik.
Şimdi o dediklerimizin semeresini görüyoruz.
Ramı Başkan çok başarılı…
Rahmi Metin beye yaptığı çok güzel çalışmalar nedeniyle bu şehrin bir düşüneni olarak çok teşekkür ediyorum…
Selam ve dua ile…


Önceki Haber 
Sonraki Haber

Yorumlar

Yorum Yapın