Fanatik Taraflar Etkisi

Fanatik Taraflar Etkisi

 
Trabzonspor Fenerbahçe arasında oynanan müsabaka sonrasında fanatik taraftarlar sahaya indi. Kendi hayatlarını da Futbolcuların hayatlarını da tehlikeye attılar. On binlerce seyirci arasında yaşanacak panik havası Allah korusun nelere sebep olabilirdi hiç düşündük mü?
Fenerbahçeli futbolcuların, gergin ortama rağmen,  maç sonrasında aşırı sevinç gösterilerin seyircileri tahrik ettiği düşünülebilir, fakat bu yaşanan vahim olaya gerekçe olamaz.
FIFA Başkanı Giovanni :
"Trabzonspor ile Fenerbahçe arasında oynanan Türkiye Süper Lig maçının ardından tanık olunan şiddet kesinlikle kabul edilemez. "Bunların saha içinde ya da dışında, sporumuzda ya da toplumumuzda yeri yoktur. Bunu daha önce de söyledim ve yine söyleyeceğim - futbolda istisnasız tüm oyuncular, dünyanın dört bir yanındaki pek çok insana keyif veren bu oyunu oynamak için güvende ve emniyette olmalıdır." Diye açıklama yaptı.
Spor müsabakaları sonucu belli! Mağlubiyet, berabere kalma ve galibiyet. Futbol sahalarında bu neticeler dışında hiçbir şey yok.
Bu üç durumu içine sindiremeyen maça, müsabakalara gitmesin!
Takımlarımız Avrupa’ya gidecek. Onların ülkemize bakış açıları belli. Gereksiz alan açıyoruz o çevrelere!
Fenerbahçe Başkanı Ali Koç "Dün gece yaşananlar Türkiye için, Türk sporu için utanç vesilesidir. Bu iki kulübü kafa kafaya getirmeye, iki kulüp arasında şiddet ve nefret tohumu ekmeye son 13-14 yıldır emek verenler var." dedi kulüpler birliğinden istifa etti, gerekirse ligden çekiliriz” diye sözlerine ekledi.
Trabzonspor başkanı "Hiç kimse Trabzonspor’un şerefli taraftarını dünkü olayların önüne meze etmeye kalkışmasın! Buna asla izin vermeyeceğimizi hatırlatmakta fayda görüyoruz" dedi.
Ne demek bu?
Sahaya girip futbolculara saldıran canavar ruhlu insanları göremedi mi?
Yazıktır. On binlerce taraftar o sahaya futbolun güzelliği yaşamaya geldi. Bir avuç insanı savunmanın ne anlamı var!
Ali Koç da tribünlere oynuyor yine. Ligden çekilmek çare değil ki! Olaylara karışan futbolcularına neden hiçbir şey demiyorsun?
Trabzonspor başkanı o sahada gergin anları düşünerek gerekli güvenlik önlemlerini neden gözden geçirmedi?
Seyircinin sahaya girmesi, genellikle Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) tarafından belirlenen disiplin yönetmeliklerine göre cezalandırılır. Bu tür bir eylem, hem sahaya giren kişi için hukuki sonuçlar doğurabilir hem de ilgili takımın ceza almasına neden olabilir. Örneğin, maç sırasında sahaya girilmesi durumunda, taraftarın kendisi adli para cezası veya hapis cezası gibi yaptırımlarla karşılaşabilir1 Ayrıca, taraftarın davranışları nedeniyle takımın puan silme, seyircisiz oynama gibi cezalar alması da mümkündür.
Selam ve dua ile…


Önceki Haber 
Sonraki Haber

Yorumlar

Yorum Yapın