İsmail Ağa!..


 


İsmail Ağa!

70’li yılların sonlarıydı sanırım. Rahmetli Babam ile bir köy düğününe gitmiştik.

Babam hem erkek tarafı hemde kız tarafını tanıyordu. Eskiden köy düğünleri bir hayli eğlenceliydi, şimdileri dört duvar arasında salon düğünleri var..

Damat’ın amcası Alamancı İsmail beydi!..

Belli ki sonradan görmüş, gurbetten at yükü ile para ile dönmüş bir isimdi.

Altında Alman plakalı kırmızı renkte bir Mercedes üzerinde ise lacivert bir takım elbisesi vardı, ha birde kafasında sarı bir fötr şapka!..

Bir tarafta Armonik çalıyor diğer tarafta Mızıka ustası dudakları arasında gidip gelen o ufak alete müthiş bir ses vererek düğüne hava katıyordu. O havaya Alamancı amca İsmail bey eşlik edenlerin başını çekiyor Almanya’dan getirdiği kaliteli viskinin eşliğinde havasını atıyor yerinde duramıyordu..

İsmail Ağa diyorlardı ona, o da yeğenin düğününde son noktayı belinden çıkardığı iki 14’lü tabanca ile koydu.

O Köy evinin etrafında deli dana gibi dönmeye başlayan İsmail Ağa, belinden çıkardığı çift silahla havaya ateşe ediyor, düğüne gelenlere havasını atmaya devam ediyordu.

Sonra ne mi oldu?

İsmail Ağa havaya bakmaktan bastığı yeri unuttu. Birçok köy evinde olduğu gibi o evin yanında fosseptik çukur vardı. Bildiğiniz bok çukuru.. Tahmin ettiğiniz gibi İsmail ağa o çukura düştü, üzerinde giydiği lacivert takım elbise ile tam o çukurun ortasına düştü başına kadar boka battı ama ben gördüm kafasında yer alan sarı fötr şapka temiz kaldı!..

Kıssadan hisse sezon başında hava atanlar, transferde nokta atışı yaptık diyenler, hedefimiz ilk beş açıklamasını yapanlar gelinen noktada şapkayı önüne alıp düşünsünler.

Haftalardır ben bu satırlardan gidişat kötü diyorum. Taraftar zaten Hikmet döneminden idmanlı tedbir alın diyor, yeni bir kan değişikliği yapın diyorlar, İsmail hocanın sahaya çıkardığı 11’den tutun da, oyunu okuyuşundan ve ortaya konulan pısırık futboldan çıkın da olmaz diyorlar..

Dünkü maçta İsmail hoca yine havasını attı bizlere..

Elinde iki sağbek menşeli oyuncun var o bölgeye Abdullah’ı yazmış. Boldrin denilen oyuncu haftalardır kendine oynuyor kaptırdığı her top ya kalemize gol oluyor yada tehlike bu adamı bir türlü kesmiyorsun. O zaman Sasse’ye yazık! Kalecimiz Gökhan her hafta yakmaya devam ediyor. Maçın ilk dakikası geri pası elledi, son dakikası içinde ise 3 puanı kısa yumrukla eski hocası Okan Buruk’un takımına hediye etti. İsmail hocanın üvey evladı Vetrih bu ligin topçusu kesinlikle değil. Keza kiralık oynayan Oğuz Kağan da bir alt lig topçusu. Yazık oluyor haftalardır İsmael’in orta sahada ki insan üstü iki kişilik mücadelesini, keşke diğer topçularda Fildişi Sahilli bu oyuncunun yüreğinin 10/1 olsa! Hak, hukuk adalet derken genç stoper Burak’ı es geçmeyelim. G.Saray kupa maçında Falco’ya adım attırmayan Burak o maçtan sonra kesik yedi, oysaki maç sonu İsmail hoca Rizespor çok iyi bir oyuncu kazandı demişti ama kiralık gelen Portekizli İvanildo’ya forma vermişti. Hoca kenarda uyuyor, kimsede uyarmıyor. Rakip takım kenarda 3 yardımcı ile ne yapalım oyuna nasıl müdahale edelim toplantısı yaparken stoper çıkartıyor yerine stoper alıyor ve forvete gönderiyor, galibiyet golünü de onunla buluyor, bizimkiler 3’üncü oyuncu değişikliğine bile tenezzül etmiyor. Tutsana oyunu baktın olmuyor, bir puan için takıma taze bir nefes aldırsananız.

Gelelim yönetime..

Camianın istemediği bir hocayı göndermekte ne kadar çaresizsiniz ?

Onursal Başkan Hasan Kemal Yardımcı ( Bir kez daha geçmiş olsun diliyorum sayın Başkana, Ankara’da ikinci kez aynı yerden bir operasyon daha geçirdi, Allah şifa versin ) 3,5 sene gönderilmeyen Hikmet Karaman’ı tak diye gönderdi, yetmedi yine Ankara endeksli gelen İbrahim Üzülmez’in biletini kesti . Bunları yaparken de sağlığından oldu ve Reis’ten izin istedi. Ya siz Hasan Kartal Başkan? Çok mu zor taraftarın, camianın sesine kulak vermek. Bir üst akıl Osman Aşkın Bak Bakanım siz de vebale giriyorsunuz. Büyük vebal sizin bilesiniz. Sayın Rizespor yöneticileri. Bir iki söz de size. Aranızda bir don kişot yok mu? kendini feda edecek hoca konusunda kamuoyuna bir iki açıklama yaparak ilk ateşi yakacak birisi yok mu?..

Yok .. Demek ki yok..

Çaykur Rizespor Başkanı ve yönetimi ..

“Hayal ettirin ama hayal satmayın”..

Bu gidişat kötü diyoruz, alt taraf koptu geldi diyoruz ama siz bize bir şey olmaz diyorsunuz.

Sakın dün akşam olduğu gibi suç mahallinden uzaklaşmayın. Bu takımı yine siz toparlayacaksınız ama aranızdan bir delikanlı kendini feda edecek!


Önceki Haber 
Sonraki Haber

Yorumlar

 1. 0 0
  {usertitle}

  Duyan umursayan kim..

   25 Şubat 2020 13:26
       

  Taraftarın hesabı yönetime uymuyor. İsmailden iyisini alacak durumları yok.  Düşene kadar devam. Nasılsa sonunda hesap yok

 2. 0 0
  {usertitle}

  saldıray

   25 Şubat 2020 14:41
       

  sorunda zaten orda aralarında delikanlı yok tv ye çıkıpta yıllardır FİTBOL  dersi verenden tutda her yendiği maçta basın açıklaması yapıpta yenildiğinde kıçını tutup kaçanmı arasın hepsi fotoğrafçı yönetici değilki söz söylesinler hiç bir tanesi bu ismail denen hoca bozuntusuna sen her hafta nasıl başka 11 le sahaya çıkarsın diye sordumu yok bir tek başkan ve karavin diğerleri süs .. gibi ulan yazık be adam beni siz getirmediniz siz gönderemezsiniz dediği anda başkan ve yönetim o soyunma odasında ismaii ya göndereceklerdi yada kendileri bırakacaktı o kadar erkekliği bile yapacak kafaları yok sezon başında alınan oyuncuları devre arasında gönderenler menejerlerle iş tutanlar haaaaa bide scepoviçin yanlışını alanlar bize ahkam kesemez kesmeyeceklerde taraftarı gece yarısı karakola aldıranlar bir gün gelir o taraftar yüzünüze sokkata tükürünce utanmayacaklar

Yorum Yapın