Of ta gericilik hortlaması !


 

Trabzon’un Of ilçesindeki bazı okullarda bulunan Atatürk büstleri saldırıya uğradı.
Trabzon’un Of ilçesinde dün gece meydana gelen olayda kimliği belirsiz kişi ya da kişiler tarafından okulların bahçelerinde bulunan Atatürk büstlerine saldırdılar. Okulların duvarlarına ve büstlere sprey boya ile hakaret içerikli yazılar yazanların yakalanması için emniyet ekipleri tarafından çalışmalar başlatılırken, konuyla ilgili Trabzon Valiliği’nden yazılı bir açıklama yapıldı.
29 Ekim Cumhuriyet Bayramına ve milletin sevincine gölge düşürmeye çalışanların asla başarılı olamayacaklarının belirtildiği açıklamada, “İlimiz Of ilçesinde bazı eğitim kurumlarımızdaki Atatürk büstlerine ve bahçe duvarlarına yazı yazma olayı gerçekleştirilmiştir. Provokasyon amaçlı bu menfur olayı gerçekleştiren fail ya da faillerin tespiti ve yakalanması ile ilgili adli ve idari işlemler titizlikle yürütülmektedir” denildi.
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Of İlçe Başkanı Fahri Kaptanoğlu da yaptığı yazılı açıklamada, dün gece saat 02.00 sıralarında Atatürk büstüne saldırı olduğunu dile getirerek, “Bu saldırıları yapanların devlet yetkilileri tarafından açığa çıkarmalıdır. Bu konu sadece Cumhuriyet Halk Partisinin sorunu değildir. Saldırı Cumhuriyete karşı yapılmıştır. Tüm siyasi partilerin buna duyarlı olmaları için çağrıda bulunuyorum” ifadelerini kullandı.

 

 

 

 


Önceki Haber 
Sonraki Haber

Yorumlar

 1. 1 0
  {usertitle}

  1000kartal

   30 Ekim 2016 09:01
       

  BIZ ONUN ICIN ILERLEMIYORUZ  HALEN TASLARLAN UGRASIYORUZ ARTIK BU CAGDA BU ISLERLE GERI DURMAMIZ GEREKMEZMI ELIN OGLU UZAYI KESFETERKEN BIZ MAALESEF TASLALAR UGRASIYORUZ ARTIK SU OLAYA BIR EL ATILMALIDIR BU ZAMANDA BÖYLE CAG DISI OLAYLARLAN UGRASMAMALYIZ  :DÜNYADA HANGI ÜLKE VARKI  MEZARDAN IDARE EDILIYOR DÜNYADA TEK IKI DEVLET VAR MEZARDAN IDARE EDILEN KOMINIST KORE VE BIZ SÖZE SIRA GELDIMI ÖZGÜRLÜK CAGDASLIK  DEMOKRASI AVRUPALASACAGIZ  GIDIN AVRUPADA BÖYLE KOMIK BIR SEYLERI GÖREMEZSINIZ NEDEN ISTANBUL U ALAN FATIH SULTANIN BIR TANE HEYKELINI BULAMAZSINIZ  CÜNKÜ BU ISLER CAG DISI VE ISTA BÖYLE NAHOS OLAYLAR MILLETIN ARASINDA FITNE YE SEBEB VERIYOR     VE O OKULUN ISMI NEDEN "( SUBAT  NEYI KASTEDIYOR bu 28 SUBAT  MILLE EGITIM BU ISME DE BIR GÖZ AT LÜTFEN

Yorum Yapın