Başkan Saffet Mete; " Gelen mala gelsin "


 


Rize'nin İyidere ilçesinde şiddetli yağış sonucu 15 iş yerini su bastı.

İyidere Belediye Başkanı Saffet Mete, yaptığı açıklamada ilçede sabah saatlerinde etkili olan şiddetli yağış nedeniyle bağlı bazı olumsuzluklar yaşandığını belirterek tek sevindirici olan tarafın can kaybının olmaması olduğunu söyledi.

Sabahın erken saatlerinden buyana tüm ekiplerim aynı zamanda Rize Belediyesi ve komşu belediyelerden Kalkandere ve Derepazarı belediyesinden almış olduğumuz ekip desteği ile İyidereli vatandaşların sorununu çözmeye çalıştıklarını söyleyen Başkan Saffet Mete;” Bu coğrafyada yaşadığımız şiddetli yağış ne ilk nede son. Son olması için elimizden gelen bütün yatırımları bu doğrultuda yapmamız gerekiyor. Gelen mala gelsin, Allaha şükürler olsun can kaybımız olmadı. . İlçemizde göreve geldiğimiz günden buyana yapmış olduğumuz başta dere ıslah ve kanalizasyon çalışmaları vardı, bir taraftan önlemleri almaya çalışıyoruz ama diğer taraftan doğa şartları durmuyor tabi ki. 14 ay boyunca yaptığımız yatırımlar bir hayli zarara uğradı diyebilirim” dedi.

Hasar tespit çalışmalarına başladıklarını belirten Başkan Mete;” Tüm çalışmalarımız Valimizin takibinde, Rize AFAD ekibi de burada. Tahminim Bir Milyon lira civarında ilçemizde bir hasar oluştu. Burada en büyük sorun altyapı içme suyu ve kanalizasyon şebekesi gördü. Bazı yerlerde dere çalışması nedeniyle yapılan istinat duvarlarında çökme oldu. Rakam ne olursa olsun devlet millet el ele vererek bütün sorunları, zararlarımızı çözmeye çalışacağız” ifadesini kullandı.

 

 


Önceki Haber 
Sonraki Haber

Yorumlar

Yorum Yapın