RİZE'DE ORTA CAMİİ TAŞINIYOR


Timya Vadisi’nde Yer Teslimi Yapıldı, Çalışmalar Başladı

 

 

Rize Belediye Başkanı Prof. Dr. Reşat KASAP, Rize’nin önemli yatırımlarından biri olan TOKİ- TİMYA Vadisi Kentsel Dönüşüm Projesi’nin uygulama çalışmalarının başladığını bildirdi.

Yönetim olarak müteahit firma yetkilileriyle birlikte değerlendirme toplantısı yapan Başkan Kasap, çalışmaların sorunsuz bir şekilde nasıl ilerleyebileceğine ilişkin görüş alışverişinde bulundu.

UYGULAMA SAFHASINA GEÇİLDİ

Başkan Kasap açıklamasında, “Müteahit firma yetkilisi Engin Zorlu Bey TOKİ’nin 18 Kasım tarihinde yapmış olduğu ihale çerçevesinde bu çalışmayı yürütecek olan müteahit olarak tespit edildi. TOKİ Timya Vadisi projemiz bu günden itibaren uygulama safhasına geçmiştir. Bunun çeşitli adımları vardır. Zemin etütleri, inşaatın yürümesi noktasında çevreye yönelik olarak alınacak tedbirler ve benzeri faaliyetler tamamlandıktan sonra törenle temeli atılacaktır. İlgili müteahite yer teslimi dün itibariyle yapılmış bulunmaktadır. Burada çalışma düzeni oluşturulmaktadır. Bu çalışmalar da bir hafta içerisinde tamamlanacaktır” dedi.

KONUTLAR EN KISA ZAMANDA TAMAMLANACAK

Başkan Kasap, “Tespit edeceğimiz bir alanda önemli ölçüde hafriyat taşınacak. Hem hafriyat çalışmasında hem de betonlama çalışması sırasında şehir merkezinden kullanılacak yolun güzergahı da bizim için önemli bir durumdur. Orta Cami çevresinden geçen yolun belirli bir sıkışıklıkta olmasından dolayı burada vatandaşlarımızın yardımına ihtiyacımız vardır. Günün özellikle öğleden sonra 13 ile 18 saatleri arasında betonlama çalışmaları yapılacağından, belirtilen saatler arasında bu güzergahın içerisinde yollarda herhangi bir araç parkının yapılmaması gerekmektedir. Buralardan geçecek olan araçlar hem tonaj bakımından hem de hacim bakımından oldukça büyüktür” şeklinde konuştu.

 

 

ORTA CAMİİ TAŞINIYOR

“Timya Vadisi Projesi içerisinde bir de cami projesi vardır. Malumunuz Orta Cami, Vakıflara ait olan bir mekan içerisindedir. Orta Cami’yi aynı mimari özellikleriyle Timya Vadisi’nin içerisine taşıyacağız. Sonrasında caminin bulunduğu cadde üzerindeki alan, bulvar olarak tahsis edilecektir. Bildiğiniz gibi bu cadde güzergahı bir dere yatağıdır. Hem derenin açılması, hem de daha sonra her iki tarafında yollarının yapılmasıyla birlikte, denize dik olarak gerçekleştirilecek bir bulvara kavuşmayı planlıyoruz”

RİZE’YE YAKIŞAN BİR PROJE OLACAK

“Bu aşamadan sonra 20 ay ile 24 ay arasında sürecek olan bir inşaat sürecine başlamış bulunmaktayız. Bu alan Rize’mize yakışan bir konut alanı olarak gerçekleştirilecektir. Rize’mize hayırlı olmasını diliyorum. Timya Vadisi TOKİ Projesi’nin gerçekleştirilmesinde katkıları olan, başta Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan, sonra ilgili bakanlarımız ve milletvekillerimiz Sayın Hayati Yazıcı, Sayın Hasan Karal, Sayın Nusret Bayraktar’a belediyem adına ayrı ayrı teşekkürlerimi sunuyorum. Bunun dışında TOKİ Başkanımıza teşekkürlerimi iletiyorum. Bu konudaki çalışmaları başlatan geçen dönemki Belediye Başkanımız Halil Bakırcı’ya da ayrıca teşekkürlerimizi sunuyoruz. Ev sahiplerinin şimdiye kadar göstermiş oldukları sabırdan dolayı da vatandaşlarımıza ayrıca teşekkür ediyoruz. İnşallah hayırlı bir şekilde bu çalışmanın sonuçlanmasını hep birlikte görürüz. Allah şimdiden hayırlı eylesin”


Önceki Haber 
Sonraki Haber

Yorumlar

 1. 1 0
  {usertitle}

  gülşen

   12 Mart 2015 11:32
       

  Başkanımıza güvenimiz sonsuz başkan yapıyosa güzel yapar timya vadisi çok iyi bir proje olcak başkana güveniyoruz

Yorum Yapın