Rize'de Geleceğin Sürücüleri Bilgilendirildi


 

6-12 Mayıs Karayolu Trafik Haftası kutlamaları kapsamında 12.05.2023 günü Kurtuluş İlköğretim Okulu tarafından düzenlenen programla trafik kurallarının önemi bir kez daha hatırlatıldı.

Rize İl Halk Kütüphanesi Konferans Salonunda düzenlenen programda öğrenciler trafik kurallarının önemini ve gerekliliğini şiir, şarkı ve gösterilerle izleyicilere aktardı.

Program sonunda öğrencilerin çok güzel bir program hazırladıklarını ifade eden İl Emniyet Müdürümüz Sayın Nurettin GÖKDUMAN, “Trafik konusunda bilinçli bir nesil izledik. Çocuklarımızın bu bilinçle büyümesi gelecekte meydana gelen kazaları büyük oranda düşürecektir” dedi. Jandarma Komutanlığı, Emniyet Müdürlüğü ve Milli Eğitim Müdürlüğü ile çocukları, gençleri ve geleceğimizi trafik konusunda bilinçlendirmeye devam ettiklerini belirten Sayın Müdürümüz, “10-15 yıl sonra yollardaki sürücüler sizler olacaksınız. Bu yüzden çocuklarımızı bugün ne kadar bilinçlendirirsek yarınlarımızda trafik güvenliği en üst seviyeye ulaşacaktır” dedi.

 

Programa İl Emniyet Müdürü Nurettin GÖKDUMAN, İl Milli Eğitim Müdürü Engin EMEN, İl Jandarma Komutanlığı ve İl Emniyet Müdürlüğü personeli ile öğrenciler ve öğretmenler katıldı.


Önceki Haber 
Sonraki Haber

Yorumlar

Yorum Yapın