`3. Ulusal Tıp Öğrenci Kongresi` başladı


Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Tıp Fakültesi Bilimsel Araştırma Topluluğunca düzenlenen "3. Ulusal Tıp Öğrenci Kongresi" başladı.

 

 

 

 Kongre ve Kültür Merkezi Konferans Salonu'ndaki etkinliğe, Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. İstiklal Yaşar Vural, Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Şimşek, eski Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik, diğer katılımcılar ile öğrenciler katıldı.

Kulak Burun Boğaz Ana Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Engin Dursun, burada yaptığı konuşmada, 3. Ulusal Tıp Öğrenci Kongresi'nin bu yıl üçüncüsünü düzenlediklerini söyledi.

Her geçen kongrede sayının arttığını ifade eden Dursun, "Bu kongreye yaklaşık 40 farklı üniversiteden 650'ye yakın öğrenciyi ağırlıyoruz. Öğrenci tıp kongreleri öğrencilerin birbirleri ile kaynaştığı ve bilimsel faaliyetlerin paylaştığı deneyimli hocalardan bilgi ve tecrübelerini aldıkları ve öğrendikleri önemli kongreler."

 

 

 

Dursun, kongrenin dördüncüsünü daha fazla katılımla gerçekleştireceklerini sözlerine ekledi. 

Eski Bakan Hüseyin Çelik ise, böyle bir kongrenin düzenmiş olması bilimsel faydalarının ve katkılarının yanında sosyal tarafın çok daha önemli olduğunu belirterek, "Genellikle tıp kongreleri daha çok tıp doktorları arasında yapılıyor diye biliyordum. İlk defa öğrencilerin ve neredeyse tıp fakültesi öğrencilerin hazırladığı bir tıp kongresine ilk defa şahit oluyorum." diye konuştu. 

Konuşmaların ardından, kongreye destek verenlere plaket takdim edildi. 

Çeşitli hastalıklarla ilgili uzman doktorların sunumlar yapacağı kongre, 2 gün sürecek. 


Önceki Haber 
Sonraki Haber

Yorumlar

Yorum Yapın