Emine Erdoğan’ın adı Rize’de yurda verildi


Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan’ın adı Rize’de yurda verildi.


Ensar Vakfı Rize Şubesi Başkanı Fethullah Şen “Dünya liderimiz Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın değerli eşleri hanımefendin Emine Erdoğan’ın adını Rize merkezde yakın zamanda açılışını gerçekleştireceğimiz Yükseköğretim Kız Öğrenci Yurdu’muza vermenin mutluluğunu yaşıyoruz.” Dedi.
Ensar Vakfı Rize Şubesi’ne bağlı 6. yükseköğrenim yurdu hizmet vermeye başladı. Eminnettin Mahallesi Cumhuriyet Caddesi’nde hizmete başlayan Yükseköğretim Kız Öğrenci Yurdu’nun adı Ensar Vakfı Emine Erdoğan Yükseköğretim Kız Öğrenci Yurdu oldu.
Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Ensar Vakfı Rize Şubesi Başkanı Fethullah Şen “Çok mutlu olduğumuz bir kararı kamuoyuyla paylaşmak istiyorum. Vakfımız bünyesine kattığımız ve VIP ayarında proje edilmiş, hazırlanmış ve hizmete sunulmuş olan Yükseköğretim Kız Öğrenci Yurdu’muzun adını dünya liderimiz, gururumuz, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın değerli eşleri hanımefendi Emine Erdoğan olarak koyduk. Biz bu fikri vakıf yönetim kurulu olarak belirledik ve fikrimizi hanımefendi Sayın Emine Erdoğan’ın onayına sunduk. Sayın Erdoğan bu kararımızı onayladı ve yurdumuzun adı Ensar Vakfı Emine Erdoğan Yükseköğretim Kız Öğrenci Yurdu oldu.” Dedi.
Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan eşleri değerli hanımefendi Emine Erdoğan alınan bu kararla ilgili memnuniyetlerini kendilerine ilettiklerini belirten Şen “Biz bu kararı alırken heyecanlıydık. Bu heyecanımızı istediğimiz şekilde sonuçlanması bizleri ziyadesiyle memnun etmişti. Hanımefendi Emine Erdoğan’ın programları uyması halinde açılışımıza katılacaklarını da belirttiler. İnşallah önümüzdeki günlerde yapacağımız açılışımıza dünya liderimiz Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın eşleri hanımefendi Sayın Emine Erdoğan da katılacaktır.” İfadelerini kullandı.
Ensar Vakfı Rize Şubesi Başkanı Fethullah Şen açıklamasının sonunda yurt ücretleri hakkında da bilgiler verdi. Şen, VIP ayarında hizmet sundukları yurdun yıllık ücretinin her şey dahil 3 Bin TL olduğunu belirtti.
Ensar Vakfı ailesine katılmanın ve sıcak bir aile ortamında akademik kariyerlerini başarılı bir şekilde yürütüp sonlandırmalarının ayrıcalıklarını öğrenci kardeşlerimizin yaşayacaklarını ifade eden Şen, kayıt işlemlerinin devam ettiğini belirtti.

Önceki Haber 
Sonraki Haber

Yorum Yapın

Yorumlar