ANADOLU VAKFI RİZE’DE LİSE ÖĞRENCİLERİNE EĞİTİM VERDİ


ANADOLU VAKFI ‘DEĞERLİ ÖĞRETMENİM’ PROJESİ İLE RİZE’DE LİSE ÖĞRENCİLERİNE EĞİTİM VERDİ

 

Anadolu Vakfı, öğretmenlerin başarılı birer sosyal girişimci olabilmeleri için ihtiyaç duydukları bilgi ve becerilerin artırılması hedefiyle başlattığı “Değerli Öğretmenim” projesi kapsamında Rize’de öğrencilerle buluştu. Beş gün süren “Lise Öğrencilerine Sosyal Girişimcilik Eğitimi” ile Rize’de bulunan öğrencilerin kişisel gelişimlerine katkıda bulunuldu.

Öğretmenlerin başarılı birer sosyal girişimci olabilmeleri için ihtiyaç duydukları bilgi ve becerilerin artırılmasının hedeflendiği “Değerli Öğretmenim” projesi Türkiye’nin dört bir yanındaki öğretmenlerle, eğitim alanındaki yöneticilerle ve lise öğrencileriyle buluşmaya devam ediyor. Anadolu Vakfı’nın, öğretmenlerin ve öğrencilerin kişisel gelişimlerine katkıda bulunmak amacıyla hayata geçirdiği proje kapsamında Rize’de 23-27 Eylül tarihlerinde beş günlük bir eğitim programı düzenlendi. “Lise Öğrencilerine Sosyal Girişimcilik Eğitimi” konusunda bilgilerin aktarıldığı Rize’deki eğitimler öğrencilerden büyük ilgi gördü.

Sosyal Girişimcilik çatısı altında tamamlayıcı eğitimler düzenleniyor

Değerli Öğretmenim kapsamında öğretmenlerin ve eğitim alanındaki yöneticilerin; bir problemden veya bir ihtiyaçtan yola çıkarak projeler geliştiren, sürdüren ve sosyal dönüşümü sağlayan yetkinlikleri ile toplumsal ve sosyal ihtiyaca yönelik sürdürülebilir sistemler kurabilme becerilerinin geliştirilmesine yönelik seminer ve eğitimler hayata geçiriliyor. Proje ile “Çözüm Odaklı ve Proje Tabanlı Düşünebilen Yeni Kuşaklar” yetişmesini desteklemek hedefiyle “Sosyal Girişimcilik” çatısı altında tamamlayıcı eğitimler veriliyor. Toplumsal sorunların çözülebilmesi için toplumun önemli değişim öğelerinden biri olan öğretmenler ve yöneticiler aracılığıyla farkındalığın artırılması, yaratıcı ve yenilikçi projelerin ortaya çıkmasının sağlanması, sosyal girişimcilik ve projeler alanında öğretmenlerin ve dolaylı yoldan gençlerin kapasitelerinin artırılması amaçlanıyor.


Önceki Haber 
Sonraki Haber

Yorum Yapın

Yorumlar