RİHDER’DEN 3000 ÖĞRENCİYE SEMİNER


RİHDER’DEN 3000 ÖĞRENCİYE SEMİNER

 

 

Milli Eğitim Bakanlığı Din Öğretimi Genel Müdürlüğü ile Gençlik ve Spor Bakanlığının "Gençlik Projeleri Destek Programı" kapsamında, Rize İmam Hatipliler Derneği (RİHDER) ve Öncü Gençlik ve Spor Kulübü Derneği'nin katkılarıyla düzenlenen seminerde 3000 imam hatip lisesi öğrencisi ve öğretmenlerine, "Sporda Ahlak ve Kötü Alışkanlıklardan Korunma Semineri" verildi.

 

Her ilçe de yoğun bir katılım ve coşkuyla Eğitimci-Yazar Sıtkı Aslanhan tarafından verilen Seminerlerin ilki 15 Aralık 2015 Salı günü Çayeli Kültür Merkezinde ikincisi ise Ardeşen Belediyesi Kültür merkezinde verildi. Seminerlerde İkinci günü ise Güneysu Kaptan Ahmet Erdoğan Anadolu İHL Konferans Salonu ve Rize İsmail Kahraman Kültür Merkezi Konferans Salonundaki seminerlerle sona erdi.

 

Seminerde konuşan Rize İmam Hatipliler Derneği (RİHDER) Başkanı Eyüp Furtuna İmam Hatip öğrencilerinde 3 özellik hedeflediklerini Bunların, Maneviyatta ve ahlakta öncü, sporda ve sanatta öncü ve topluma örneklikte öncü bir nesil olduğunu imam hatip gençliğinin topluma örnek olması gerektiğini söyledi.

 

İmam Hatip öğrencilerinin "ahlak elçileri" olduğunu ifade eden Öncü Gençlik ve Spor Kulübü Başkanı Hacı Sürmeneli, " Hedeflerinin her ilde spor kulübü açmak olduğunu belirtti. Toplum, imam hatip öğrencilerinden çok şey beklemektedir. İmam hatip öğrencileri kötü alışkanlıklarla anılacak kişiler değil, bunların önüne set oluşturacak olanlardır. Mahallenizde, sokağınızda kötü alışkanlıklar içinde olan kimselere doğruluğu anlatma görevini size veriyorum" diye konuştu.

 

Milli Eğitim Müdürü Şemsettin Durmuş "Her şeyde olduğu gibi sporda da ahlak ön plandadır. Burada bunun gelişimini destekleyen dernek ve spor kulübümüze teşekkür ediyorum. İmam Hatip okullarıyla sporda manevi boşluğun önemli ölçüde doldurulduğunu dile getirdi."

 

Gençlik ve Spor İl Müdürü Mustafa Çelik ise,

“Öncü Gençlik ve Spor Kulübüne ve Rize İmam Hatipliler Derneği’ne düzenledikleri bu seminerlerden dolayı teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.

 

Konuşmaların ardından Öncü Gençlik ve Spor Kulübü adına Başkan Hacı Sürmeneli Gençlik ve Spor İl Müdürü Mustafa Çelik’e, Milli Eğitim Müdürü Şemsettin Durmuş’a ve Rize İmam Hatipliler Derneği (RİHDER) Başkanı Eyüp Furtuna’ya plaket takdim etti.

 

 

 


Önceki Haber 
Sonraki Haber

Yorumlar

Yorum Yapın