Bahçeşehir ‘den Rize’ye Yeni Okul


Bahçeşehir ‘den Rize’ye Yeni Okul

 

 

Bahçeşehir ‘den Rize’ye Yeni Okul

Rize Eğitim alanında yeni bir hizmete kavuşacak.

Türkiye’de ve Dünya’da bir çok yerde Üniversite ve Kolej okulları bulunan Bahçeşehir Üniversitesi, önümüzdeki sezon Rize’de yeni okul açmayı planlıyor.

Bahçeşehir Üniversitesi Mütevelli heyet Başkanı Enver Yücel, Rize’ye gelerek yapacakları yatırım hakkında bilgiler verdi.

Rize’ye Kolej ve Kampüs açacaklarını belirten Yücel ;” Rize’mize şimdiden hayırlı olsun. Yaklaşık 20 Milyon liralık yatırımla Rize’ye geliyoruz. Memleketim Karadeniz’e zaman zaman da Rize’ye uğruyorum. Ama, Rize’ye bu gelişimde ne kadar geliştiğini Rize’de ki her şeyin mükemmel olduğunu gördüm. Emeğe Geçen herkese teşekkür ediyorum. Bahçeşehir Uğur Eğitim kurumları ana okulundan Üniversiteye kadar her alanda eğitim veren Türkiye’nin en büyük kurumlarından bir tanesidir. Toplam 7 bine yakın çalışanı 150 bine yakında öğrenciye hizmet veriyoruz. Türkiye’nin hemen hemen her bölgesinde eğitim kompleksleri, kampüslerimiz var. Son 15 yıldan beri Türkiye’de eğitime yapılan yatırım, savunmayı geçmiş durumda. Türkiye’nin 2023 hedeflerine ulaşması için eğitime yatırımın ne kadar önemli olduğu aşikardır. Tabi, Eğitim yatırımları sadece devlet eliyle değil, özel sektör eliyle de yapılması gerektiğini şarttır. Rize’de Bahçeşehir kolejimizin, okulumuzun bir kampüsü yok. Türkiye genelinde 81 yerde kampüsümüz var. Rize’ye çok güçlü geliyoruz. Tabi, Rize’de yer problemi var, biz buna rağmen bu okulu 2017 eğitim öğretim yılına açmayı planlıyoruz. Bana göre Rize’ye yatırım yapmakta geciktik, biran önce gelmek lazımdı. Rize’de açacağımız okul çok farklı olacak. Maliyeti 20 Milyon lira civarında bir yatırım olacak, bine yakın öğrenci, 250 kişiye de istihdam vereceğiz. Rize’de öyle bir eğitim, öğretim yapacağız ki, artık çocuklarımız iş arayan değil, işini kuranlar olsun. Dolayısıyla ana okuldan başlayacağız. Rize’den çok kuvvetli bir nesil, bireyler yetiştireceğiz. Bölgede birkaç bölgede arazilere bakmaya başladık. Ana okulundan başlayarak, Fen lisesi ile devam edeceğiz. Dünya’da en büyük, en kaliteli okulu Rize’mize kuracağız. Topluma, memleketine, vatanına, demokrasisine, cumhuriyetine sahip olan bireyler yetiştireceğiz. 15 Temmuz sürecinde yaşadık, eğitim çok önemli, önemli ki, insanın değişimine çok önemli bir rol sağlıyor. Çocuklarımızı iyi yetiştirmemiz gerekiyor ve bu doğrultuda yola koyulduk. Yaklaşık 10 dönümlük toplamda 12 bin metrekare kapalı alan bir inşaat yapacağız. Baktığımız yerler var. Bunun yanında Bahçeşehir Uğur Eğitim kurumları ve kolejlerinin bir kampüsünü, Dünya çapında iyi bir  ( Yatılı ve yurdu) olan okulu Rize’de açacağız. Rizeli seçicidir, iyi olanı seçer. 2017 yılında ilk ders zili çalacak. İnşallah..” dedi.

“Cumhurbaşkanına Şikayet Ederim”

Arazi konusunda yerel yönetimin zorluk çıkarması konusunda düşüncelerini paylaşan Enver Yücel ;” Biz özel sektör olarak her hangi bir sıkıntı yaşayacağımızı düşünmüyorum. Hele ki Cumhurbaşkanımızın memleketinde bu durum söz konusu olamaz. Biz okul yapacağız, eğitime hizmet vereceğiz, Rize belediyesi bize yardımcı olacaktır diye düşünüyorum. Eğer zorluk çıkartırsalar bizde gider Cumhurbaşkanımıza şikâyet ederiz” dedi.

AJANS53 / HABER MERKEZİ


Önceki Haber 
Sonraki Haber

Yorum Yapın

Yorumlar

 1. 0 0
  {usertitle}

  davut

   22 Ekim 2016 23:50
       

  bende bedava arsa istiyem yurt yapacam.verirler mi acep