RTEÜ, ÇİZME'DE ÖNEMLİ PROJEYE İMZA ATTI


 

Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi İle İtalya Arasında Ortak Avrupa Birliği Projesi

 

 

Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Su Ürünleri Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Göktuğ DALGIÇ’ın hazırlamış olduğu “UniEuroFish-Balıkçılık Sektörü İçin Avrupa Birliği Uyum Süreci İçerisinde Sosyo-Ekonomik ve Çevresel Sürdürülebilirliği Sağlama Yolunda Bir İtici Unsur Olarak Üniversite Kurumunun Güçlendirilmesi” isimli proje Avrupa Birliği’nden hibe almaya hak kazandı.

Proje çerçevesinde, projede ortak olan İtalyan Balıkçı Kooperatifleri Konfederasyonu (Lega-Pesca) ile Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi, Roma’da bulunan Genel Merkez’de ortaklık anlaşması imzaladı. İmza törenine Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hüseyin KARAMAN, Lega-Pesca Başkanı Francesca Ottolenghi, Avrupa Birliği Uzmanı Selin AYTAŞ, Proje Koordinatörü Doç. Dr. Göktuğ DALGIÇ ile Rize İl Özel İdaresi’nden Salih KURTULUŞ katıldı.

Rize, Trabzon ve Artvin illerini kapsayan proje bir yıl sürecek. Projenin temel hedefi, sektörün ihtiyacını dikkate alarak balıkçılıkla ilgili mesleki ve teknik eğitimin kalitesini, erişilebilirliğini ve çekiciliğini artırmak; örgün eğitim, işgücü piyasası ve sektör arasındaki ilişkinin güçlendirilmesi ile Üniversite ile balıkçılık sektörü arasında kalıcı ve örgütlü bir diyalog kurulmasıdır.

 

 

 

 

 

 


Önceki Haber 
Sonraki Haber

Yorumlar

Yorum Yapın