TARIMA % YÜZDE 50 HİBE DESTEĞİ


 

Tarıma % 50 Hibe Desteği

Kırsal Kalkınma Yatırımlarının Desteklenmesi Programı doğal kaynaklar ve çevrenin korunmasını dikkate alarak, kırsal alanda gelir düzeyinin yükseltilmesi, tarımsal üretim ve tarıma dayalı sanayi entegrasyonunun sağlanması için küçük ve orta ölçekli işletmelerin desteklenmesi, tarımsal pazarlama altyapısının geliştirilmesi, gıda güvenliğinin güçlendirilmesi, kırsal alanda alternatif gelir kaynaklarının oluşturulması, yürütülmekte olan kırsal kalkınma çalışmalarının etkinliklerinin artırılması ve kırsal toplumda belirli bir kapasitenin oluşturulması amacıyla Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından uygulamaktadır.

Kırsal Kalkınma Yatırımların Desteklenmesi Programı kapsamında Rize Ticaret Borsası’nda Borsa Başkanı Mehmet Erdoğan, Tarım İl Müdürü Şafak Bulut ve üreticilerin katılımıyla bir bilgilendirme toplantısı düzenlendi.

 

Toplantıda konuşma yapan Bulut, “ Kırsal Yatırımların Desteklenmesi Programı tarım üreticileri açısından kaçırılmayacak bir fırsattır. Bu fırsatı muhakkak değerlendirelim. Bu hibe programı kapasite artırımı ve yatırımların desteklenmesi konusunda önemlidir. Bakanlığımız tarafından proje başvurusunda bulunanlara %50 hibe desteği sağlanacaktır. Hibe programından yararlanmak isteyenlere il müdürlüğümüz tarafından bilgi aktarımı konusunda elimizden geleni yapmaya hazırız. Umarım bu program ilimiz için önemli yatırımlara vesile olur” dedi.

Toplantıda kırsal yatırımların desteklenmesi programının önemine değinen Erdoğan, “ Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nın bünyesinde çıkan bu programın içeriğinin genişletilmesi ve zamanının uzatılması bizim açımızdan olumludur. Bu zamanı iyi değerlendirip ilimiz için ihtiyaç duyulan yenilik katacak yatırımlar yapılması gerekir. Rize Ticaret Borsası olarak projelendirme konusunda elimizden gelen yardımları yapacağız. Şimdiden yeni yatırımların hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

 

Toplantıda Kırsal kalkınma ve Örgütlenme Şube Müdür Vekili İbrahim Seven tarafından tarımsal ürünlerin işlenmesi, depolanması ve paketlenmesine yönelik yeni yatırım tesislerinin yapımı, mevcut faal olan veya olmayan tesislerin kapasite artırımı ve teknoloji yenilenmesine yönelik yatırımlar, kısmen yapılmış yatırımların tamamlanması ve alternatif enerji kaynakları kullanan yeni seraların yapımına, koyun, keçi ve manda konularında sabit yatırım projelerine yönelik bilgilendirme sunumu yapıldı.


Önceki Haber 
Sonraki Haber

Yorumlar

Yorum Yapın