Barınağa biriken kum balıkçıları engelliyor


Barınağa biriken kum balıkçıları engelliyor
 


Keşap ilçesindeki Kulak Balıkçı Barınağında biriken kum nedeniyle tekneleriyle barınağa giriş çıkışlarda zorlanan balıkçılar sezon öncesi denize açılamamaktan endişeli.

Balıkçılardan İsmail Öztürk, AA muhabirine yaptığı açıklamada, barınağının tamamına yakının kumlarla kaplı olduğunu savundu.

Yaklaşık 3 metre genişlikteki bir yerden teknelerin barınağa giriş çıkış yaptığını ifade eden Öztürk, kum birikmesinin her geçen gün arttığını kaydetti.

Öztürk, 1 Eylül'de başlayacak sezon öncesi denize açılamamaktan korktuklarını vurgulayarak, şunları söyledi:

"En ufak bir dalgada denize çıkma şansımız yok, işimiz zor. İlk adımda yapılmasını istediğimiz buradaki kumun tahliye edilmesi. İkinci adımda ise bu barınak için yeni bir proje var, bu projenin hayata geçirilmesini talep ediyoruz. Bu kış buranın tamamen kumlarla kaplanacağını düşünüyoruz. Çok mağdur durumdayız. Her yere başvurduk ancak bir adım ileri gidemedik. Validen ve milletvekillerinden konuya hassasiyet göstermelerini istiyoruz."

Balıkçılardan Nuri Yılmaz ise 30 balıkçının şu anda bu barınağı kullandığına dikkati çekerek, "30 balıkçı aileleriyle buradan ekmek yiyor. Denize çıkamadığımızda bizim durumumuz ne olacak. Yetkili kurumların bir an önce sorunumuzu çözmesi gerekiyor." dedi.

 Çevredeki diğer barınaklarda yer olmadığına işaret eden Yılmaz, "Barınağın girişinin kapanması durumunda ne yapacağımızı bilmiyoruz. Alternatifimiz yok, buradan başka kullanabileceğimiz bir yer de yok." diye konuştu.


Önceki Haber 
Sonraki Haber

Yorumlar

Yorum Yapın