Ordu Şehirler Arası Otobüs Terminali hizmete açıldı


 


Ordu Büyükşehir Belediyesinden yapılan yazılı açıklamada, Eskipazar mevki çevre yolu kenarına yapılan otobüs terminalinin şehir içi ve şehirler arası taşımacılara yönelik hizmet vermeye başladığı belirtildi.

Açıklamada, yeni terminal binasının konumu itibarıyla şehrin trafik yoğunluğunu rahatlatacağı ifade edilerek, Altınordu Şehirler Arası Otobüs Terminali'nin Ordu'nun turizmde ilerlemesini sağlayacağı ve buna bağlı olarak artan yolcu trafiğini de önemli ölçüde karşılayacağı aktarıldı.

Yeni terminal binası, 26 adet peron, 9 adet midibüs park alanı, 98 adet ilçe ve köy minibüsleri için park alanı, 11 araçlık ticari taksi parkı, 50 araçlık misafir otoparkı ve terminal binası içerisinde 20 adet firma odasından oluşuyor. Yeni ve çağdaş teknoloji ile inşa edilen Altınordu Şehirler Arası Otobüs Terminali, tavanına yerleştirilen standardı yüksek güneş panelleri ile yıllık tahmini 322 bin kw elektrik üreterek, kendi kendine yeten bir bina özelliğini taşıyor.


Önceki Haber 
Sonraki Haber

Yorumlar

 1. 0 0
  {usertitle}

  saldıray

   1 Aralık 2020 19:10
       

  BU HABERİ RİZEYİYÖNETENLERİN ÖNÜNE KOYUN HATTA BİR İYİLİK YAPIN O ARKADAŞLARA RİZE TERMİNALİNİN FOTOĞRAFINI ÇEKİP BU İKİ TERMİNALİN RESİMLŞERİNİ BERABER VERİN VE BİR SORU SORUN HANGİSİ RİZE TERMİNALİ DİYE UTANMAZLAR REZİL HERİFLER VİZYONU OLMAYAN ADAMLARDAN YÖNETİCİ OLURSA RİZE TERMİNALİ DE ÖYLE DURUR

Yorum Yapın